Partijgelijkenis

Hier ziet u zien in hoeverre partijen in stemgedrag op moties op elkaar lijken. In de volgende tabbladen ziet u dit uitgesplitst per beleidsagenda.

Kies het tabblad van een partij, dan ziet u algemeen en per beleidsagenda (onderwerp) in hoeveel procent van de gevallen de andere partijen het zelfde (voor of tegen) hebben gestemd.

Druk in de tabbladen op een percentage om de moties voor dat onderwerp te zien waar die partijen verschillend hebben gestemd.

Legenda

Overeenstemming met andere partij
100%95%90%85%80%75%70%
65%60%55%50%45%40%35%
30%25%20%15%10%5%0%
Overeenkomst stemming moties50PLUSCDACUD66DENKFvDGLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD
50PLUS100%65%69%68%76%59%76%70%75%53%66%77%53%
CDA65%100%79%73%58%57%55%64%50%57%81%52%79%
CU69%79%100%80%64%55%68%68%63%47%77%63%65%
D6668%73%80%100%65%53%74%71%65%45%69%64%66%
DENK76%58%64%65%100%55%81%76%79%48%60%80%49%
FvD59%57%55%53%55%100%49%52%50%73%63%53%59%
GL76%55%68%74%81%49%100%76%86%42%57%82%44%
PvdA70%64%68%71%76%52%76%100%69%45%66%69%61%
PvdD75%50%63%65%79%50%86%69%100%44%53%88%38%
PVV53%57%47%45%48%73%42%45%44%100%58%48%59%
SGP66%81%77%69%60%63%57%66%53%58%100%54%72%
SP77%52%63%64%80%53%82%69%88%48%54%100%40%
VVD53%79%65%66%49%59%44%61%38%59%72%40%100%
50PLUSCDACUD66DENKFvDGLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD

50PLUS

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPGLDENKPvdDPvdACUD66SGPCDAFvDVVDPVV
77%76%75%70%69%68%66%65%59%53%
Bestuur77%78%78%76%68%67%67%63%61%63%52%60%
Cultuur en recreatie77%79%72%78%76%69%74%62%68%58%60%40%
Economie76%78%78%72%74%74%72%71%68%61%57%57%
Financiën78%77%77%76%70%70%69%66%66%60%54%53%
Huisvesting76%77%81%76%71%65%63%66%66%56%50%57%
Internationaal71%69%65%68%67%70%68%66%67%49%56%45%
Landbouw67%68%66%60%65%62%68%52%47%56%45%59%
Migratie en integratie69%68%55%69%64%68%66%65%61%45%53%36%
Natuur en milieu76%78%75%72%73%71%72%65%60%47%50%43%
Onderwijs en wetenschap67%69%70%69%69%68%68%66%67%63%57%58%
Openbare orde en veiligheid79%78%73%78%73%73%71%73%69%66%59%51%
Recht75%75%71%74%69%68%69%65%64%61%55%43%
Ruimte en infrastructuur76%74%80%69%78%73%71%68%67%56%57%46%
Sociale zekerheid83%72%85%79%64%60%58%56%58%67%43%62%
Verkeer74%73%76%71%74%74%74%71%70%55%57%55%
Werk75%77%85%81%70%67%64%61%62%56%49%54%
Zorg en gezondheid83%83%83%83%73%65%63%66%63%67%50%68%
SPGLDENKPvdDPvdACUD66SGPCDAFvDVVDPVV

CDA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSGPCUVVDD6650PLUSPvdADENKFvDPVVGLSPPvdD
81%79%73%65%64%58%57%55%52%50%
Bestuur84%83%76%72%61%69%51%53%55%62%56%56%
Cultuur en recreatie74%79%73%72%68%64%64%66%52%59%60%56%
Economie83%81%77%75%68%67%61%59%59%57%53%49%
Financiën81%80%78%74%66%65%60%58%56%57%54%53%
Huisvesting87%84%74%83%66%64%63%61%50%57%53%52%
Internationaal80%77%80%70%67%66%53%53%52%55%50%48%
Landbouw87%77%88%53%47%52%40%70%62%26%28%20%
Migratie en integratie80%63%78%60%61%69%46%49%57%49%47%49%
Natuur en milieu82%75%82%68%60%62%57%58%57%45%46%39%
Onderwijs en wetenschap76%78%75%71%67%60%57%55%58%53%48%50%
Openbare orde en veiligheid80%85%77%73%69%69%58%57%55%61%60%58%
Recht80%72%78%65%64%67%54%61%57%54%54%53%
Ruimte en infrastructuur85%81%79%69%67%62%66%63%63%49%50%43%
Sociale zekerheid85%85%79%81%58%70%53%49%53%63%49%55%
Verkeer81%78%73%77%70%65%66%62%63%55%54%51%
Werk86%81%79%80%62%67%57%55%54%54%44%49%
Zorg en gezondheid79%84%79%80%63%65%59%52%57%59%51%51%
SGPCUVVDD6650PLUSPvdADENKFvDPVVGLSPPvdD

CU

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66CDASGP50PLUSPvdAGLVVDDENKSPPvdDFvDPVV
80%79%77%69%68%65%64%63%55%47%
Bestuur77%83%80%67%73%70%66%61%63%64%53%47%
Cultuur en recreatie76%79%74%69%70%66%62%66%66%64%66%45%
Economie81%81%78%74%71%70%64%68%67%63%57%52%
Financiën80%80%78%70%70%70%66%66%65%65%57%47%
Huisvesting84%84%83%65%71%66%66%65%59%61%55%48%
Internationaal73%77%77%70%67%66%63%61%64%64%48%47%
Landbouw69%77%79%62%64%46%72%51%47%39%64%57%
Migratie en integratie87%63%60%68%65%82%47%71%79%82%46%26%
Natuur en milieu82%75%73%71%68%67%62%66%63%60%53%43%
Onderwijs en wetenschap76%78%76%68%63%65%61%61%61%63%54%48%
Openbare orde en veiligheid78%85%80%73%73%71%68%65%69%68%56%49%
Recht82%72%71%68%66%75%57%68%73%72%57%41%
Ruimte en infrastructuur81%81%75%73%75%65%65%70%62%59%58%49%
Sociale zekerheid85%85%81%60%75%72%70%59%55%62%51%45%
Verkeer83%78%76%74%72%69%61%72%65%65%55%50%
Werk81%81%78%67%71%64%65%62%56%61%56%45%
Zorg en gezondheid82%84%81%65%69%67%71%61%57%58%52%51%
D66CDASGP50PLUSPvdAGLVVDDENKSPPvdDFvDPVV

D66

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCUGLCDAPvdASGP50PLUSVVDDENKPvdDSPFvDPVV
80%74%73%71%69%68%66%65%64%53%45%
Bestuur77%75%72%73%73%67%71%58%67%64%51%46%
Cultuur en recreatie76%77%72%76%62%74%64%65%72%70%60%44%
Economie81%74%75%72%72%72%67%67%64%64%56%49%
Financiën80%75%74%72%70%69%67%66%67%64%55%44%
Huisvesting84%62%83%67%83%63%72%62%57%56%55%50%
Internationaal73%80%70%78%61%68%63%67%64%63%42%37%
Landbouw69%69%53%67%54%68%52%60%61%65%57%49%
Migratie en integratie87%86%60%67%55%66%47%72%84%81%45%24%
Natuur en milieu82%73%68%68%66%72%58%67%66%68%51%42%
Onderwijs en wetenschap76%73%71%68%67%68%61%65%65%63%53%47%
Openbare orde en veiligheid78%80%73%72%68%71%69%64%75%72%50%44%
Recht82%84%65%71%61%69%57%69%80%79%53%38%
Ruimte en infrastructuur81%73%69%74%64%71%59%67%68%68%53%43%
Sociale zekerheid85%73%81%76%79%58%73%59%61%53%50%44%
Verkeer83%71%77%73%73%74%63%72%66%63%55%49%
Werk81%68%80%71%77%64%70%64%60%52%55%47%
Zorg en gezondheid82%67%80%70%76%63%78%59%56%55%52%52%
CUGLCDAPvdASGP50PLUSVVDDENKPvdDSPFvDPVV

DENK

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienGLSPPvdDPvdA50PLUSD66CUSGPCDAFvDVVDPVV
81%80%79%76%65%64%60%58%55%49%48%
Bestuur78%81%80%67%78%58%61%56%51%66%44%57%
Cultuur en recreatie81%77%79%76%72%65%66%56%64%53%54%31%
Economie82%81%77%78%78%67%68%65%61%60%50%55%
Financiën81%82%80%77%77%66%66%62%60%54%51%49%
Huisvesting87%88%85%84%81%62%65%65%63%47%46%52%
Internationaal78%75%73%71%65%67%61%49%53%36%46%33%
Landbouw72%70%65%70%66%60%51%41%40%48%40%53%
Migratie en integratie85%81%84%66%55%72%71%44%46%22%39%11%
Natuur en milieu78%78%74%76%75%67%66%61%57%51%47%42%
Onderwijs en wetenschap86%82%85%78%70%65%61%57%57%60%44%51%
Openbare orde en veiligheid80%82%82%74%73%64%65%61%58%60%50%40%
Recht84%82%84%73%71%69%68%54%54%48%46%31%
Ruimte en infrastructuur76%78%71%80%80%67%70%65%66%58%55%44%
Sociale zekerheid80%85%82%73%85%59%59%54%53%64%41%53%
Verkeer80%77%77%82%76%72%72%68%66%53%56%49%
Werk85%82%84%77%85%64%62%59%57%52%46%50%
Zorg en gezondheid84%83%84%79%83%59%61%68%59%72%49%68%
GLSPPvdDPvdA50PLUSD66CUSGPCDAFvDVVDPVV

FvD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPVVSGP50PLUSVVDCDACUDENKSPD66PvdAPvdDGL
73%63%59%57%55%53%52%50%49%
Bestuur69%60%63%52%53%53%66%63%51%58%60%58%
Cultuur en recreatie64%63%58%63%66%66%53%54%60%52%50%53%
Economie78%66%61%62%59%57%60%58%56%57%52%54%
Financiën72%64%60%59%58%57%54%53%55%51%48%49%
Huisvesting73%61%56%61%61%55%47%45%55%45%40%43%
Internationaal76%65%49%56%53%48%36%47%42%36%43%34%
Landbouw65%77%56%71%70%64%48%37%57%42%29%38%
Migratie en integratie79%57%45%55%49%46%22%29%45%27%27%26%
Natuur en milieu75%61%47%61%58%53%51%42%51%46%38%41%
Onderwijs en wetenschap72%60%63%55%55%54%60%60%53%59%60%57%
Openbare orde en veiligheid72%64%66%59%57%56%60%64%50%59%56%56%
Recht73%68%61%64%61%57%48%54%53%52%51%52%
Ruimte en infrastructuur71%66%56%69%63%58%58%45%53%50%36%42%
Sociale zekerheid71%57%67%49%49%51%64%65%50%52%58%52%
Verkeer74%60%55%66%62%55%53%47%55%49%41%44%
Werk63%59%56%59%55%56%52%55%55%49%53%49%
Zorg en gezondheid73%61%67%52%52%52%72%65%52%66%66%64%
PVVSGP50PLUSVVDCDACUDENKSPD66PvdAPvdDGL

GL

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDSPDENK50PLUSPvdAD66CUSGPCDAFvDVVDPVV
86%82%81%76%74%68%57%55%49%44%42%
Bestuur86%82%78%78%73%75%70%63%62%58%51%50%
Cultuur en recreatie85%80%81%79%82%77%66%54%59%53%49%35%
Economie86%84%82%78%76%74%70%60%57%54%45%49%
Financiën87%82%81%77%76%75%70%59%57%49%47%41%
Huisvesting91%87%87%77%79%62%66%57%57%43%38%50%
Internationaal78%77%78%69%79%80%66%50%55%34%48%32%
Landbouw88%87%72%68%66%69%46%32%26%38%25%46%
Migratie en integratie94%91%85%68%72%86%82%49%49%26%36%15%
Natuur en milieu89%86%78%78%72%73%67%51%45%41%34%35%
Onderwijs en wetenschap84%82%86%69%75%73%65%59%53%57%43%46%
Openbare orde en veiligheid89%84%80%78%75%80%71%66%61%56%54%42%
Recht92%89%84%75%76%84%75%55%54%52%45%32%
Ruimte en infrastructuur90%85%76%74%80%73%65%50%49%42%37%31%
Sociale zekerheid82%74%80%72%81%73%72%61%63%52%50%42%
Verkeer90%81%80%73%75%71%69%58%55%44%40%40%
Werk85%78%85%77%74%68%64%56%54%49%43%45%
Zorg en gezondheid85%83%84%83%76%67%67%64%59%64%47%60%
PvdDSPDENK50PLUSPvdAD66CUSGPCDAFvDVVDPVV

PvdA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienDENKGLD6650PLUSSPPvdDCUSGPCDAVVDFvDPVV
76%71%70%69%68%66%64%61%52%45%
Bestuur67%73%73%68%64%65%73%71%69%69%58%47%
Cultuur en recreatie76%82%76%76%74%75%70%60%64%56%52%34%
Economie78%76%72%74%71%68%71%71%67%61%57%51%
Financiën77%76%72%70%70%71%70%67%65%62%51%45%
Huisvesting84%79%67%71%74%75%71%67%64%52%45%50%
Internationaal71%79%78%67%66%65%67%60%66%64%36%38%
Landbouw70%66%67%65%65%60%64%52%52%52%42%52%
Migratie en integratie66%72%67%64%69%71%65%66%69%60%27%36%
Natuur en milieu76%72%68%73%72%65%68%66%62%57%46%45%
Onderwijs en wetenschap78%75%68%69%67%69%63%60%60%58%59%51%
Openbare orde en veiligheid74%75%72%73%72%70%73%70%69%68%59%42%
Recht73%76%71%69%73%73%66%66%67%62%52%43%
Ruimte en infrastructuur80%80%74%78%75%74%75%63%62%52%50%40%
Sociale zekerheid73%81%76%64%64%69%75%70%70%64%52%46%
Verkeer82%75%73%74%69%70%72%71%65%59%49%45%
Werk77%74%71%70%65%69%71%66%67%56%49%46%
Zorg en gezondheid79%76%70%73%67%67%69%72%65%63%66%55%
DENKGLD6650PLUSSPPvdDCUSGPCDAVVDFvDPVV

PvdD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPGLDENK50PLUSPvdAD66CUSGPCDAFvDPVVVVD
88%86%79%75%69%65%63%53%50%44%38%
Bestuur87%86%80%76%65%67%64%59%56%60%52%45%
Cultuur en recreatie86%85%79%78%75%72%64%53%56%50%32%44%
Economie87%86%77%72%68%64%63%53%49%52%50%37%
Financiën87%87%80%76%71%67%65%55%53%48%43%41%
Huisvesting89%91%85%76%75%57%61%53%52%40%50%35%
Internationaal92%78%73%68%65%64%64%53%48%43%41%38%
Landbouw86%88%65%60%60%61%39%26%20%29%44%19%
Migratie en integratie93%94%84%69%71%84%82%50%49%27%16%36%
Natuur en milieu85%89%74%72%65%66%60%45%39%38%36%28%
Onderwijs en wetenschap92%84%85%69%69%65%63%55%50%60%48%34%
Openbare orde en veiligheid88%89%82%78%70%75%68%62%58%56%42%50%
Recht91%92%84%74%73%80%72%54%53%51%33%43%
Ruimte en infrastructuur84%90%71%69%74%68%59%45%43%36%29%32%
Sociale zekerheid87%82%82%79%69%61%62%53%55%58%49%39%
Verkeer83%90%77%71%70%66%65%54%51%41%41%37%
Werk86%85%84%81%69%60%61%52%49%53%48%37%
Zorg en gezondheid91%85%84%83%67%56%58%57%51%66%63%37%
SPGLDENK50PLUSPvdAD66CUSGPCDAFvDPVVVVD

PVV

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienFvDVVDSGPCDA50PLUSDENKSPCUPvdAD66PvdDGL
73%59%58%57%53%48%47%45%44%42%
Bestuur69%54%55%55%60%57%56%47%47%46%52%50%
Cultuur en recreatie64%64%58%52%40%31%37%45%34%44%32%35%
Economie78%61%59%59%57%55%53%52%51%49%50%49%
Financiën72%59%57%56%53%49%48%47%45%44%43%41%
Huisvesting73%52%53%50%57%52%52%48%50%50%50%50%
Internationaal76%57%58%52%45%33%43%47%38%37%41%32%
Landbouw65%60%62%62%59%53%49%57%52%49%44%46%
Migratie en integratie79%70%58%57%36%11%18%26%36%24%16%15%
Natuur en milieu75%64%56%57%43%42%40%43%45%42%36%35%
Onderwijs en wetenschap72%63%55%58%58%51%49%48%51%47%48%46%
Openbare orde en veiligheid72%58%58%55%51%40%47%49%42%44%42%42%
Recht73%64%60%57%43%31%35%41%43%38%33%32%
Ruimte en infrastructuur71%70%64%63%46%44%35%49%40%43%29%31%
Sociale zekerheid71%55%54%53%62%53%55%45%46%44%49%42%
Verkeer74%64%58%63%55%49%49%50%45%49%41%40%
Werk63%59%58%54%54%50%50%45%46%47%48%45%
Zorg en gezondheid73%54%59%57%68%68%64%51%55%52%63%60%
FvDVVDSGPCDA50PLUSDENKSPCUPvdAD66PvdDGL

SGP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDACUVVDD6650PLUSPvdAFvDDENKPVVGLSPPvdD
81%77%72%69%66%63%60%58%57%54%53%
Bestuur84%80%75%73%63%71%60%56%55%63%59%59%
Cultuur en recreatie74%74%67%62%62%60%63%56%58%54%53%53%
Economie83%78%74%72%71%71%66%65%59%60%58%53%
Financiën81%78%72%70%66%67%64%62%57%59%56%55%
Huisvesting87%83%75%83%66%67%61%65%53%57%54%53%
Internationaal80%77%71%61%66%60%65%49%58%50%55%53%
Landbouw87%79%81%54%52%52%77%41%62%32%34%26%
Migratie en integratie80%60%72%55%65%66%57%44%58%49%49%50%
Natuur en milieu82%73%75%66%65%66%61%61%56%51%52%45%
Onderwijs en wetenschap76%76%67%67%66%60%60%57%55%59%52%55%
Openbare orde en veiligheid80%80%71%68%73%70%64%61%58%66%64%62%
Recht80%71%70%61%65%66%68%54%60%55%56%54%
Ruimte en infrastructuur85%75%77%64%68%63%66%65%64%50%53%45%
Sociale zekerheid85%81%77%79%56%70%57%54%54%61%47%53%
Verkeer81%76%72%73%71%71%60%68%58%58%56%54%
Werk86%78%76%77%61%66%59%59%58%56%46%52%
Zorg en gezondheid79%81%71%76%66%72%61%68%59%64%56%57%
CDACUVVDD6650PLUSPvdAFvDDENKPVVGLSPPvdD

SP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDGLDENK50PLUSPvdAD66CUSGPFvDCDAPVVVVD
88%82%80%77%69%64%63%54%53%52%48%40%
Bestuur87%82%81%77%64%64%63%59%63%56%56%45%
Cultuur en recreatie86%80%77%77%74%70%66%53%54%60%37%47%
Economie87%84%81%76%71%64%67%58%58%53%53%41%
Financiën87%82%82%78%70%64%65%56%53%54%48%42%
Huisvesting89%87%88%76%74%56%59%54%45%53%52%34%
Internationaal92%77%75%71%66%63%64%55%47%50%43%41%
Landbouw86%87%70%67%65%65%47%34%37%28%49%26%
Migratie en integratie93%91%81%69%69%81%79%49%29%47%18%36%
Natuur en milieu85%86%78%76%72%68%63%52%42%46%40%36%
Onderwijs en wetenschap92%82%82%67%67%63%61%52%60%48%49%34%
Openbare orde en veiligheid88%84%82%79%72%72%69%64%64%60%47%52%
Recht91%89%82%75%73%79%73%56%54%54%35%45%
Ruimte en infrastructuur84%85%78%76%75%68%62%53%45%50%35%37%
Sociale zekerheid87%74%85%83%64%53%55%47%65%49%55%34%
Verkeer83%81%77%74%69%63%65%56%47%54%49%39%
Werk86%78%82%75%65%52%56%46%55%44%50%35%
Zorg en gezondheid91%83%83%83%67%55%57%56%65%51%64%38%
PvdDGLDENK50PLUSPvdAD66CUSGPFvDCDAPVVVVD

VVD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDASGPD66CUPvdAPVVFvD50PLUSDENKGLSPPvdD
79%72%66%65%61%59%53%49%44%40%38%
Bestuur76%75%71%66%69%54%52%52%44%51%45%45%
Cultuur en recreatie73%67%64%62%56%64%63%60%54%49%47%44%
Economie77%74%67%64%61%61%62%57%50%45%41%37%
Financiën78%72%67%66%62%59%59%54%51%47%42%41%
Huisvesting74%75%72%66%52%52%61%50%46%38%34%35%
Internationaal80%71%63%63%64%57%56%56%46%48%41%38%
Landbouw88%81%52%72%52%60%71%45%40%25%26%19%
Migratie en integratie78%72%47%47%60%70%55%53%39%36%36%36%
Natuur en milieu82%75%58%62%57%64%61%50%47%34%36%28%
Onderwijs en wetenschap75%67%61%61%58%63%55%57%44%43%34%34%
Openbare orde en veiligheid77%71%69%68%68%58%59%59%50%54%52%50%
Recht78%70%57%57%62%64%64%55%46%45%45%43%
Ruimte en infrastructuur79%77%59%65%52%70%69%57%55%37%37%32%
Sociale zekerheid79%77%73%70%64%55%49%43%41%50%34%39%
Verkeer73%72%63%61%59%64%66%57%56%40%39%37%
Werk79%76%70%65%56%59%59%49%46%43%35%37%
Zorg en gezondheid79%71%78%71%63%54%52%50%49%47%38%37%
CDASGPD66CUPvdAPVVFvD50PLUSDENKGLSPPvdD

Creative Commons License 2012-2021 Elwin Oost, Solveware. Partijgedrag wordt gehost door