Partijgelijkenis

Hier ziet u zien in hoeverre partijen in stemgedrag op moties op elkaar lijken. In de volgende tabbladen ziet u dit uitgesplitst per beleidsagenda.

Kies het tabblad van een partij, dan ziet u algemeen en per beleidsagenda (onderwerp) in hoeveel procent van de gevallen de andere partijen het zelfde (voor of tegen) hebben gestemd.

Druk in de tabbladen op een percentage om de moties voor dat onderwerp te zien waar die partijen verschillend hebben gestemd.

Legenda

Overeenstemming met andere partij
100%95%90%85%80%75%70%
65%60%55%50%45%40%35%
30%25%20%15%10%5%0%
Overeenkomst stemming moties50PLUSCDACUD66DENKFvDGLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD
50PLUS100%63%68%67%72%55%73%64%74%52%63%75%48%
CDA63%100%72%68%57%59%52%61%48%60%80%50%76%
CU68%72%100%77%66%57%71%67%67%46%75%66%57%
D6667%68%77%100%67%54%75%72%66%43%67%64%60%
DENK72%57%66%67%100%48%79%68%77%42%57%77%45%
FvD55%59%57%54%48%100%44%47%45%72%63%49%60%
GL73%52%71%75%79%44%100%72%86%38%54%81%39%
PvdA64%61%67%72%68%47%72%100%65%43%64%65%61%
PvdD74%48%67%66%77%45%86%65%100%40%50%88%33%
PVV52%60%46%43%42%72%38%43%40%100%58%44%62%
SGP63%80%75%67%57%63%54%64%50%58%100%52%72%
SP75%50%66%64%77%49%81%65%88%44%52%100%35%
VVD48%76%57%60%45%60%39%61%33%62%72%35%100%
50PLUSCDACUD66DENKFvDGLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD

50PLUS

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPPvdDGLDENKCUD66PvdASGPCDAFvDPVVVVD
75%74%73%72%68%67%64%63%55%52%48%
Bestuur79%78%77%79%66%64%70%59%56%59%61%48%
Cultuur en recreatie68%68%68%63%64%68%70%60%61%57%42%55%
Economie76%74%77%75%74%71%67%66%66%50%55%51%
Financiën76%76%75%73%71%68%63%64%65%57%52%48%
Huisvesting73%73%74%76%67%67%67%69%69%62%56%51%
Internationaal71%70%67%65%68%66%63%64%65%49%47%53%
Landbouw71%65%71%65%59%64%62%52%44%54%59%41%
Migratie en integratie64%66%65%54%68%64%62%64%61%49%43%54%
Natuur en milieu76%75%77%73%70%72%68%61%54%39%40%43%
Onderwijs en wetenschap64%67%67%66%65%65%67%62%62%58%53%53%
Openbare orde en veiligheid79%76%72%71%73%69%66%70%69%73%54%55%
Recht71%70%71%69%67%66%65%63%63%59%46%51%
Ruimte en infrastructuur73%70%73%79%66%70%75%65%63%49%40%56%
Sociale zekerheid81%78%68%78%60%56%56%57%58%51%58%38%
Verkeer72%67%68%73%71%70%69%67%67%46%54%58%
Werk73%79%76%81%68%66%68%61%60%57%44%45%
Zorg en gezondheid83%85%80%79%64%58%59%60%62%64%69%37%
SPPvdDGLDENKCUD66PvdASGPCDAFvDPVVVVD

CDA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSGPVVDCUD6650PLUSPvdAPVVFvDDENKGLSPPvdD
80%76%72%68%63%61%60%59%57%52%50%48%
Bestuur85%79%82%77%56%64%54%46%47%63%55%55%
Cultuur en recreatie71%74%71%62%61%53%58%64%63%50%53%47%
Economie83%74%75%72%66%63%61%51%59%55%53%49%
Financiën80%76%73%68%65%62%60%62%58%55%53%51%
Huisvesting82%70%78%82%69%64%54%66%68%60%55%55%
Internationaal80%78%70%67%65%63%55%57%50%51%48%46%
Landbouw87%87%76%53%44%47%60%67%38%24%26%19%
Migratie en integratie82%81%49%49%61%65%64%46%43%41%42%41%
Natuur en milieu81%79%66%63%54%58%60%55%53%41%44%37%
Onderwijs en wetenschap75%74%72%67%62%60%63%64%57%53%45%49%
Openbare orde en veiligheid80%76%78%68%69%64%59%59%59%57%59%57%
Recht79%76%62%58%63%63%61%55%51%49%51%49%
Ruimte en infrastructuur87%80%73%65%63%54%65%63%64%45%46%42%
Sociale zekerheid87%77%79%75%58%70%55%52%56%59%47%51%
Verkeer79%75%72%74%67%57%67%65%67%50%51%47%
Werk85%81%73%77%60%61%56%49%56%51%43%46%
Zorg en gezondheid77%72%73%74%62%59%66%53%63%57%49%50%
SGPVVDCUD6650PLUSPvdAPVVFvDDENKGLSPPvdD

CU

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66SGPCDAGL50PLUSPvdAPvdDDENKSPFvDVVDPVV
77%75%72%71%68%67%66%57%46%
Bestuur83%80%82%74%66%68%67%57%64%45%66%49%
Cultuur en recreatie70%67%71%62%64%63%61%72%64%64%58%47%
Economie78%73%75%72%74%64%68%67%70%51%56%53%
Financiën77%76%73%73%71%69%69%67%68%61%58%46%
Huisvesting81%75%78%74%67%75%69%71%64%59%58%51%
Internationaal69%75%70%65%68%62%67%63%66%51%55%46%
Landbouw69%81%76%46%59%61%39%51%47%66%69%57%
Migratie en integratie86%55%49%87%68%59%86%77%83%47%38%23%
Natuur en milieu82%69%66%73%70%64%68%66%68%48%50%39%
Onderwijs en wetenschap74%74%72%71%65%64%69%66%65%61%53%46%
Openbare orde en veiligheid75%82%78%73%73%71%71%67%74%59%63%50%
Recht80%66%62%78%67%59%77%72%76%54%47%39%
Ruimte en infrastructuur85%70%73%70%66%72%66%70%65%57%56%45%
Sociale zekerheid80%80%79%73%60%74%63%62%57%54%62%42%
Verkeer82%70%72%70%71%69%67%74%68%58%58%50%
Werk78%72%73%68%68%69%64%65%61%51%60%42%
Zorg en gezondheid75%81%73%72%64%69%62%67%60%56%57%53%
D66SGPCDAGL50PLUSPvdAPvdDDENKSPFvDVVDPVV

D66

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCUGLPvdACDASGPDENK50PLUSPvdDSPVVDFvDPVV
77%75%72%68%67%66%64%60%54%43%
Bestuur83%72%74%77%75%55%64%62%57%73%42%46%
Cultuur en recreatie70%78%76%62%55%62%68%68%68%54%55%43%
Economie78%75%72%72%70%69%71%66%67%60%46%50%
Financiën77%77%73%68%68%67%68%68%65%61%59%43%
Huisvesting81%64%71%82%81%67%67%59%59%66%58%54%
Internationaal69%79%77%67%60%69%66%65%64%59%47%36%
Landbouw69%67%69%53%56%61%64%58%63%53%55%51%
Migratie en integratie86%88%62%49%52%77%64%86%83%39%46%22%
Natuur en milieu82%74%70%63%66%70%72%68%69%51%47%40%
Onderwijs en wetenschap74%77%69%67%67%67%65%68%63%57%57%46%
Openbare orde en veiligheid75%81%74%68%65%66%69%75%73%63%49%43%
Recht80%84%67%58%57%73%66%81%79%48%47%35%
Ruimte en infrastructuur85%73%75%65%62%69%70%67%66%55%59%40%
Sociale zekerheid80%72%77%75%79%60%56%58%51%65%57%40%
Verkeer82%68%71%74%71%73%70%62%59%66%59%49%
Werk78%71%68%77%75%67%66%60%53%66%50%41%
Zorg en gezondheid75%64%72%74%76%60%58%53%50%69%52%53%
CUGLPvdACDASGPDENK50PLUSPvdDSPVVDFvDPVV

DENK

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienGLPvdDSP50PLUSPvdAD66CUSGPCDAFvDVVDPVV
79%77%72%68%67%66%57%48%45%42%
Bestuur78%81%82%79%65%55%57%52%47%59%38%58%
Cultuur en recreatie82%82%79%63%67%62%72%56%63%60%42%28%
Economie77%73%76%75%71%69%67%60%59%47%47%48%
Financiën79%78%78%73%70%67%67%60%58%49%49%46%
Huisvesting84%82%85%76%80%67%71%67%68%39%47%46%
Internationaal79%74%75%65%68%69%63%47%50%33%44%33%
Landbouw72%68%71%65%68%61%51%39%38%44%40%48%
Migratie en integratie85%84%80%54%55%77%77%40%43%19%34%9%
Natuur en milieu76%74%74%73%68%70%66%58%53%44%42%38%
Onderwijs en wetenschap81%83%77%66%65%67%66%56%57%48%41%38%
Openbare orde en veiligheid77%80%79%71%67%66%67%59%59%72%49%37%
Recht84%84%83%69%64%73%72%51%51%48%38%26%
Ruimte en infrastructuur75%72%72%79%80%69%70%62%64%46%54%40%
Sociale zekerheid80%80%77%78%63%60%62%54%56%46%37%38%
Verkeer76%73%71%73%77%73%74%67%67%44%59%48%
Werk81%80%77%81%68%67%65%60%56%47%40%34%
Zorg en gezondheid81%83%80%79%64%60%67%62%63%64%40%61%
GLPvdDSP50PLUSPvdAD66CUSGPCDAFvDVVDPVV

FvD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPVVSGPVVDCDACU50PLUSD66SPDENKPvdAPvdDGL
72%63%60%59%57%55%54%49%48%47%45%44%
Bestuur68%57%45%46%45%59%42%62%59%47%57%50%
Cultuur en recreatie57%62%60%64%64%57%55%48%60%45%45%50%
Economie74%58%56%51%51%50%46%48%47%44%45%43%
Financiën71%66%63%62%61%57%59%47%49%46%46%45%
Huisvesting73%65%65%66%59%62%58%42%39%39%35%35%
Internationaal73%70%60%57%51%49%47%43%33%34%41%32%
Landbouw69%73%65%67%66%54%55%38%44%44%33%39%
Migratie en integratie77%69%56%46%47%49%46%36%19%31%28%28%
Natuur en milieu75%55%59%55%48%39%47%37%44%45%35%34%
Onderwijs en wetenschap80%61%61%64%61%58%57%52%48%49%56%49%
Openbare orde en veiligheid60%65%57%59%59%73%49%70%72%54%62%55%
Recht73%65%59%55%54%59%47%51%48%47%47%49%
Ruimte en infrastructuur83%51%72%63%57%49%59%36%46%41%28%32%
Sociale zekerheid55%57%59%52%54%51%57%46%46%43%45%42%
Verkeer79%61%69%65%58%46%59%40%44%45%31%34%
Werk55%55%56%49%51%57%50%52%47%44%50%42%
Zorg en gezondheid69%57%49%53%56%64%52%63%64%62%62%61%
PVVSGPVVDCDACU50PLUSD66SPDENKPvdAPvdDGL

GL

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDSPDENKD6650PLUSPvdACUSGPCDAFvDVVDPVV
86%81%79%75%73%72%71%54%52%44%39%38%
Bestuur85%79%78%72%77%76%74%63%63%50%49%54%
Cultuur en recreatie83%80%82%78%68%77%62%44%50%50%39%32%
Economie87%85%77%75%77%70%72%54%55%43%38%48%
Financiën87%81%79%77%75%73%73%57%55%45%42%38%
Huisvesting89%84%84%64%74%74%74%57%60%35%35%45%
Internationaal80%79%79%79%67%76%65%48%51%32%42%31%
Landbouw88%87%72%67%71%68%46%32%24%39%22%47%
Migratie en integratie93%90%85%88%65%63%87%44%41%28%32%15%
Natuur en milieu92%86%76%74%77%68%73%47%41%34%27%33%
Onderwijs en wetenschap82%78%81%77%67%70%71%60%53%49%42%38%
Openbare orde en veiligheid89%83%77%81%72%70%73%62%57%55%49%39%
Recht91%87%84%84%71%68%78%51%49%49%37%29%
Ruimte en infrastructuur92%84%75%73%73%83%70%48%45%32%32%25%
Sociale zekerheid79%71%80%72%68%75%73%59%59%42%43%35%
Verkeer87%76%76%68%68%75%70%52%50%34%40%36%
Werk85%77%81%71%76%73%68%52%51%42%39%32%
Zorg en gezondheid85%80%81%64%80%68%72%60%57%61%36%54%
PvdDSPDENKD6650PLUSPvdACUSGPCDAFvDVVDPVV

PvdA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66GLDENKCUPvdDSPSGP50PLUSVVDCDAFvDPVV
72%68%67%65%64%61%47%43%
Bestuur74%76%65%68%67%64%69%70%69%64%47%49%
Cultuur en recreatie76%77%67%63%72%69%53%70%50%53%45%35%
Economie72%70%71%64%64%67%67%67%61%63%44%48%
Financiën73%73%70%69%68%67%65%63%62%62%46%42%
Huisvesting71%74%80%75%71%69%70%67%53%64%39%45%
Internationaal77%76%68%62%63%63%59%63%62%63%34%38%
Landbouw69%68%68%61%61%66%51%62%50%47%44%47%
Migratie en integratie62%63%55%59%61%60%65%62%64%65%31%42%
Natuur en milieu70%68%68%64%63%69%64%68%56%58%45%42%
Onderwijs en wetenschap69%70%65%64%62%60%60%67%61%60%49%47%
Openbare orde en veiligheid74%70%67%71%66%69%67%66%72%64%54%39%
Recht67%68%64%59%66%66%64%65%63%63%47%45%
Ruimte en infrastructuur75%83%80%72%78%77%56%75%46%54%41%34%
Sociale zekerheid77%75%63%74%63%59%70%56%64%70%43%41%
Verkeer71%75%77%69%69%67%62%69%60%57%45%42%
Werk68%73%68%69%70%68%61%68%54%61%44%39%
Zorg en gezondheid72%68%64%69%59%56%70%59%62%59%62%47%
D66GLDENKCUPvdDSPSGP50PLUSVVDCDAFvDPVV

PvdD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPGLDENK50PLUSCUD66PvdASGPCDAFvDPVVVVD
88%86%77%74%67%66%65%50%48%45%40%33%
Bestuur87%85%81%78%67%62%67%58%55%57%58%41%
Cultuur en recreatie89%83%82%68%61%68%72%43%47%45%24%30%
Economie88%87%73%74%68%66%64%50%49%45%49%32%
Financiën87%87%78%76%69%68%68%53%51%46%40%36%
Huisvesting88%89%82%73%69%59%71%53%55%35%45%32%
Internationaal92%80%74%70%67%65%63%50%46%41%38%34%
Landbouw86%88%68%65%39%58%61%27%19%33%47%17%
Migratie en integratie95%93%84%66%86%86%61%45%41%28%16%29%
Natuur en milieu85%92%74%75%68%68%63%43%37%35%33%23%
Onderwijs en wetenschap91%82%83%67%69%68%62%53%49%56%38%30%
Openbare orde en veiligheid89%89%80%76%71%75%66%60%57%62%41%44%
Recht92%91%84%70%77%81%66%51%49%47%30%35%
Ruimte en infrastructuur82%92%72%70%66%67%78%43%42%28%22%28%
Sociale zekerheid88%79%80%78%63%58%63%49%51%45%43%31%
Verkeer80%87%73%67%67%62%69%49%47%31%39%36%
Werk89%85%80%79%64%60%70%49%46%50%37%32%
Zorg en gezondheid92%85%83%85%62%53%59%51%50%62%59%26%
SPGLDENK50PLUSCUD66PvdASGPCDAFvDPVVVVD

PVV

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienFvDVVDCDASGP50PLUSCUSPD66PvdADENKPvdDGL
72%62%60%58%52%46%44%43%42%40%38%
Bestuur68%50%54%58%61%49%62%46%49%58%58%54%
Cultuur en recreatie57%72%58%63%42%47%29%43%35%28%24%32%
Economie74%60%61%58%55%53%51%50%48%48%49%48%
Financiën71%61%60%58%52%46%44%43%42%46%40%38%
Huisvesting73%53%54%55%56%51%50%54%45%46%45%45%
Internationaal73%59%55%58%47%46%41%36%38%33%38%31%
Landbouw69%57%60%61%59%57%48%51%47%48%47%47%
Migratie en integratie77%75%64%64%43%23%18%22%42%9%16%15%
Natuur en milieu75%66%60%56%40%39%38%40%42%38%33%33%
Onderwijs en wetenschap80%67%63%57%53%46%40%46%47%38%38%38%
Openbare orde en veiligheid60%58%59%59%54%50%43%43%39%37%41%39%
Recht73%65%61%63%46%39%32%35%45%26%30%29%
Ruimte en infrastructuur83%73%65%63%40%45%33%40%34%40%22%25%
Sociale zekerheid55%61%55%54%58%42%48%40%41%38%43%35%
Verkeer79%65%67%61%54%50%48%49%42%48%39%36%
Werk55%63%56%60%44%42%39%41%39%34%37%32%
Zorg en gezondheid69%56%66%59%69%53%59%53%47%61%59%54%
FvDVVDCDASGP50PLUSCUSPD66PvdADENKPvdDGL

SGP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDACUVVDD66PvdA50PLUSFvDPVVDENKGLSPPvdD
80%75%72%67%64%63%58%57%54%52%50%
Bestuur85%80%76%75%69%59%57%58%52%63%58%58%
Cultuur en recreatie71%67%72%55%53%60%62%63%56%44%44%43%
Economie83%73%74%70%67%66%58%58%60%54%54%50%
Financiën80%76%72%68%65%64%66%58%60%57%54%53%
Huisvesting82%75%73%81%70%69%65%55%67%57%55%53%
Internationaal80%75%70%60%59%64%70%58%47%48%51%50%
Landbouw87%81%79%56%51%52%73%61%39%32%34%27%
Migratie en integratie82%55%73%52%65%64%69%64%40%44%45%45%
Natuur en milieu81%69%74%66%64%61%55%56%58%47%50%43%
Onderwijs en wetenschap75%74%66%67%60%62%61%57%56%60%49%53%
Openbare orde en veiligheid80%82%69%65%67%70%65%59%59%62%63%60%
Recht79%66%68%57%64%63%65%63%51%51%52%51%
Ruimte en infrastructuur87%70%76%62%56%65%51%63%62%48%51%43%
Sociale zekerheid87%80%75%79%70%57%57%54%54%59%45%49%
Verkeer79%70%77%71%62%67%61%61%67%52%52%49%
Werk85%72%78%75%61%61%55%60%60%52%44%49%
Zorg en gezondheid77%81%69%76%70%60%57%59%62%60%50%51%
CDACUVVDD66PvdA50PLUSFvDPVVDENKGLSPPvdD

SP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDGLDENK50PLUSCUPvdAD66SGPCDAFvDPVVVVD
88%81%77%75%66%65%64%52%50%49%44%35%
Bestuur87%79%82%79%64%64%57%58%55%62%62%40%
Cultuur en recreatie89%80%79%68%64%69%68%44%53%48%29%33%
Economie88%85%76%76%70%67%67%54%53%48%51%34%
Financiën87%81%78%76%68%67%65%54%53%47%44%38%
Huisvesting88%84%85%73%64%69%59%55%55%42%50%32%
Internationaal92%79%75%71%66%63%64%51%48%43%41%36%
Landbouw86%87%71%71%47%66%63%34%26%38%48%24%
Migratie en integratie95%90%80%64%83%60%83%45%42%36%18%31%
Natuur en milieu85%86%74%76%68%69%69%50%44%37%38%32%
Onderwijs en wetenschap91%78%77%64%65%60%63%49%45%52%40%30%
Openbare orde en veiligheid89%83%79%79%74%69%73%63%59%70%43%46%
Recht92%87%83%71%76%66%79%52%51%51%32%37%
Ruimte en infrastructuur82%84%72%73%65%77%66%51%46%36%33%33%
Sociale zekerheid88%71%77%81%57%59%51%45%47%46%48%29%
Verkeer80%76%71%72%68%67%59%52%51%40%48%37%
Werk89%77%77%73%61%68%53%44%43%52%39%30%
Zorg en gezondheid92%80%80%83%60%56%50%50%49%63%59%26%
PvdDGLDENK50PLUSCUPvdAD66SGPCDAFvDPVVVVD

VVD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDASGPPVVPvdAFvDD66CU50PLUSDENKGLSPPvdD
76%72%62%61%60%57%48%45%39%35%33%
Bestuur79%76%50%69%45%73%66%48%38%49%40%41%
Cultuur en recreatie74%72%72%50%60%54%58%55%42%39%33%30%
Economie74%74%60%61%56%60%56%51%47%38%34%32%
Financiën76%72%61%62%63%61%58%48%49%42%38%36%
Huisvesting70%73%53%53%65%66%58%51%47%35%32%32%
Internationaal78%70%59%62%60%59%55%53%44%42%36%34%
Landbouw87%79%57%50%65%53%69%41%40%22%24%17%
Migratie en integratie81%73%75%64%56%39%38%54%34%32%31%29%
Natuur en milieu79%74%66%56%59%51%50%43%42%27%32%23%
Onderwijs en wetenschap74%66%67%61%61%57%53%53%41%42%30%30%
Openbare orde en veiligheid76%69%58%72%57%63%63%55%49%49%46%44%
Recht76%68%65%63%59%48%47%51%38%37%37%35%
Ruimte en infrastructuur80%76%73%46%72%55%56%56%54%32%33%28%
Sociale zekerheid77%75%61%64%59%65%62%38%37%43%29%31%
Verkeer75%77%65%60%69%66%58%58%59%40%37%36%
Werk81%78%63%54%56%66%60%45%40%39%30%32%
Zorg en gezondheid72%69%56%62%49%69%57%37%40%36%26%26%
CDASGPPVVPvdAFvDD66CU50PLUSDENKGLSPPvdD