Partijgelijkenis

Hier ziet u zien in hoeverre partijen in stemgedrag op moties op elkaar lijken. In de volgende tabbladen ziet u dit uitgesplitst per beleidsagenda.

Kies het tabblad van een partij, dan ziet u algemeen en per beleidsagenda (onderwerp) in hoeveel procent van de gevallen de andere partijen het zelfde (voor of tegen) hebben gestemd.

Druk in de tabbladen op een percentage om de moties voor dat onderwerp te zien waar die partijen verschillend hebben gestemd.

Legenda

Overeenstemming met andere partij
100%95%90%85%80%75%70%
65%60%55%50%45%40%35%
30%25%20%15%10%5%0%
Overeenkomst stemming moties50PLUSCDACUD66DENKFvDGLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD
50PLUS100%63%69%68%71%53%73%62%74%52%63%74%48%
CDA63%100%70%66%58%61%52%61%48%61%80%50%75%
CU69%70%100%76%68%58%72%68%68%46%74%67%55%
D6668%66%76%100%69%54%76%73%68%43%66%65%58%
DENK71%58%68%69%100%46%78%66%77%42%58%76%46%
FvD53%61%58%54%46%100%43%45%43%73%66%46%61%
GL73%52%72%76%78%43%100%70%86%38%54%81%39%
PvdA62%61%68%73%66%45%70%100%64%43%64%64%62%
PvdD74%48%68%68%77%43%86%64%100%40%50%88%33%
PVV52%61%46%43%42%73%38%43%40%100%59%44%62%
SGP63%80%74%66%58%66%54%64%50%59%100%52%71%
SP74%50%67%65%76%46%81%64%88%44%52%100%34%
VVD48%75%55%58%46%61%39%62%33%62%71%34%100%
50PLUSCDACUD66DENKFvDGLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD

50PLUS

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPPvdDGLDENKCUD66CDASGPPvdAFvDPVVVVD
74%73%71%69%68%63%62%53%52%48%
Bestuur77%77%79%78%72%70%61%61%69%47%57%52%
Cultuur en recreatie63%65%61%57%69%66%63%63%63%69%43%55%
Economie76%75%76%73%74%70%64%65%64%52%57%48%
Financiën76%76%75%73%71%68%65%64%63%56%51%48%
Huisvesting77%77%77%77%66%68%68%66%66%59%59%44%
Internationaal70%69%66%64%67%65%65%63%61%47%47%51%
Landbouw71%66%70%64%61%66%45%53%61%51%58%42%
Migratie en integratie64%66%65%54%68%64%61%64%62%33%42%53%
Natuur en milieu75%74%76%71%73%75%55%62%66%40%41%44%
Onderwijs en wetenschap63%66%68%64%65%67%63%62%66%45%52%55%
Openbare orde en veiligheid77%75%71%69%73%70%69%70%64%72%54%54%
Recht70%71%71%67%68%68%63%61%62%41%45%50%
Ruimte en infrastructuur71%71%73%80%70%75%64%64%76%50%41%59%
Sociale zekerheid81%78%67%77%61%58%60%58%55%51%58%38%
Verkeer71%67%65%72%74%72%68%67%66%44%57%59%
Werk72%78%75%80%70%68%61%62%65%59%43%44%
Zorg en gezondheid83%85%80%78%66%59%63%60%55%59%70%37%
SPPvdDGLDENKCUD66CDASGPPvdAFvDPVVVVD

CDA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSGPVVDCUD6650PLUSPvdAPVVFvDDENKGLSPPvdD
80%75%70%66%63%61%58%52%50%48%
Bestuur86%76%80%74%61%66%59%53%52%64%59%60%
Cultuur en recreatie72%74%69%59%63%52%60%38%62%49%52%47%
Economie82%71%72%69%64%63%62%49%59%54%53%50%
Financiën80%75%72%67%65%62%61%62%59%55%53%51%
Huisvesting82%65%75%80%68%65%57%65%71%60%56%55%
Internationaal80%77%69%65%65%63%55%59%49%50%48%46%
Landbouw87%86%75%50%45%47%62%69%40%25%27%20%
Migratie en integratie81%80%47%47%61%64%65%25%43%40%41%41%
Natuur en milieu80%77%63%60%55%60%61%60%55%42%46%38%
Onderwijs en wetenschap75%74%70%66%63%61%62%72%58%53%45%49%
Openbare orde en veiligheid80%75%76%65%69%63%61%64%60%57%59%56%
Recht79%74%58%54%63%64%61%51%51%48%50%49%
Ruimte en infrastructuur88%78%70%59%64%56%64%58%69%46%47%44%
Sociale zekerheid86%76%78%74%60%72%57%54%59%60%48%52%
Verkeer78%72%69%71%68%57%67%67%72%51%51%49%
Werk85%79%70%75%61%61%56%55%59%50%43%47%
Zorg en gezondheid77%70%72%73%63%60%67%55%66%57%50%51%
SGPVVDCUD6650PLUSPvdAPVVFvDDENKGLSPPvdD

CU

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66SGPGLCDA50PLUSPvdDDENKPvdASPFvDVVDPVV
76%74%72%70%69%68%67%58%55%46%
Bestuur80%81%77%80%72%72%65%70%69%48%62%52%
Cultuur en recreatie70%67%64%69%69%63%74%65%67%46%56%46%
Economie76%71%73%72%74%71%68%64%72%51%50%53%
Financiën77%75%73%72%71%69%68%69%68%61%57%46%
Huisvesting78%74%76%75%66%71%75%78%66%59%51%53%
Internationaal67%75%65%69%67%68%62%61%66%53%53%46%
Landbouw67%80%47%75%61%41%53%61%48%70%68%58%
Migratie en integratie86%53%88%47%68%87%79%58%84%26%36%22%
Natuur en milieu81%67%76%63%73%71%70%65%71%47%46%38%
Onderwijs en wetenschap74%73%72%70%65%70%68%64%65%66%52%45%
Openbare orde en veiligheid72%81%73%76%73%72%69%70%75%65%61%50%
Recht79%65%80%58%68%80%75%59%79%50%42%38%
Ruimte en infrastructuur83%67%75%70%70%71%77%77%70%50%51%41%
Sociale zekerheid79%79%75%78%61%65%65%77%59%54%60%43%
Verkeer79%68%74%69%74%72%79%71%71%59%54%48%
Werk76%70%69%70%70%67%70%70%63%59%55%41%
Zorg en gezondheid74%81%73%72%66%64%70%71%62%58%55%53%
D66SGPGLCDA50PLUSPvdDDENKPvdASPFvDVVDPVV

D66

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienGLCUPvdADENKPvdD50PLUSSGPCDASPVVDFvDPVV
76%73%69%68%66%65%58%54%43%
Bestuur75%80%77%62%67%70%75%74%62%69%45%50%
Cultuur en recreatie78%70%76%63%69%66%57%59%67%51%38%42%
Economie76%76%72%70%69%70%67%69%68%56%46%50%
Financiën77%77%73%68%69%68%68%67%65%60%59%43%
Huisvesting63%78%74%69%59%68%82%80%60%63%53%58%
Internationaal80%67%78%70%66%65%59%65%65%57%47%36%
Landbouw70%67%71%65%61%66%54%50%66%50%53%52%
Migratie en integratie89%86%62%79%87%64%50%47%84%37%25%21%
Natuur en milieu77%81%72%74%71%75%64%60%72%47%47%39%
Onderwijs en wetenschap79%74%70%69%69%67%67%66%64%56%65%45%
Openbare orde en veiligheid82%72%74%68%77%70%63%65%74%60%48%43%
Recht86%79%68%76%84%68%55%54%81%44%47%34%
Ruimte en infrastructuur79%83%81%75%74%75%58%59%71%49%50%36%
Sociale zekerheid74%79%80%63%59%58%78%74%52%63%54%41%
Verkeer72%79%74%79%67%72%70%71%61%62%59%46%
Werk72%76%69%73%61%68%75%75%53%63%51%39%
Zorg en gezondheid65%74%74%63%55%59%75%73%51%67%54%53%
GLCUPvdADENKPvdD50PLUSSGPCDASPVVDFvDPVV

DENK

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienGLPvdDSP50PLUSD66CUPvdACDASGPFvDVVDPVV
78%77%76%71%69%68%66%58%46%42%
Bestuur80%81%82%78%62%65%63%52%54%53%42%55%
Cultuur en recreatie82%85%81%57%63%74%63%62%54%54%39%26%
Economie75%71%73%73%70%68%67%59%60%53%46%50%
Financiën79%77%78%73%68%68%69%59%60%49%49%46%
Huisvesting81%80%83%77%69%75%76%71%68%29%45%52%
Internationaal79%74%75%64%70%62%66%49%46%30%43%33%
Landbouw69%67%70%64%65%53%67%40%42%43%42%47%
Migratie en integratie86%85%81%54%79%79%53%43%40%14%33%10%
Natuur en milieu74%72%72%71%74%70%66%55%60%44%44%39%
Onderwijs en wetenschap81%82%76%64%69%68%63%58%56%33%42%37%
Openbare orde en veiligheid76%77%78%69%68%69%66%60%58%62%50%37%
Recht83%83%81%67%76%75%59%51%50%36%37%25%
Ruimte en infrastructuur74%72%69%80%75%77%80%69%63%42%58%41%
Sociale zekerheid80%80%76%77%63%65%60%59%57%49%37%35%
Verkeer75%72%68%72%79%79%75%72%69%34%64%51%
Werk83%78%74%80%73%70%66%59%61%47%41%32%
Zorg en gezondheid81%81%78%78%63%70%61%66%64%59%41%60%
GLPvdDSP50PLUSD66CUPvdACDASGPFvDVVDPVV

FvD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPVVSGPVVDCDACUD6650PLUSSPDENKPvdAGLPvdD
73%66%61%58%54%53%46%45%43%
Bestuur65%56%52%53%48%45%47%52%53%41%48%43%
Cultuur en recreatie69%46%38%38%46%38%69%46%54%31%46%54%
Economie72%62%55%49%51%46%52%52%53%46%46%50%
Financiën71%66%62%62%61%59%56%47%49%46%45%45%
Huisvesting82%71%65%65%59%53%59%35%29%35%35%35%
Internationaal75%71%64%59%53%47%47%42%30%34%31%39%
Landbouw72%78%69%69%70%53%51%38%43%38%36%30%
Migratie en integratie83%58%38%25%26%25%33%29%14%17%21%21%
Natuur en milieu79%61%62%60%47%47%40%35%44%47%33%32%
Onderwijs en wetenschap93%67%68%72%66%65%45%35%33%38%44%43%
Openbare orde en veiligheid68%71%62%64%65%48%72%65%62%51%46%51%
Recht78%67%56%51%50%47%41%41%36%36%42%37%
Ruimte en infrastructuur85%54%62%58%50%50%50%42%42%58%35%38%
Sociale zekerheid62%56%59%54%54%54%51%46%49%46%41%49%
Verkeer78%67%67%67%59%59%44%38%34%45%28%25%
Werk59%59%63%55%59%51%59%51%47%41%43%47%
Zorg en gezondheid75%63%50%55%58%54%59%56%59%59%61%54%
PVVSGPVVDCDACUD6650PLUSSPDENKPvdAGLPvdD

GL

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDSPDENKD6650PLUSCUPvdASGPCDAFvDVVDPVV
86%81%78%76%73%72%70%54%52%43%39%38%
Bestuur86%80%80%75%79%77%74%64%64%48%49%53%
Cultuur en recreatie83%79%82%78%61%64%74%44%49%46%37%31%
Economie89%85%75%76%76%73%67%53%54%46%35%49%
Financiën87%81%79%77%75%73%73%57%55%45%42%37%
Huisvesting88%82%81%63%77%76%69%56%60%35%31%48%
Internationaal81%79%79%80%66%65%74%47%50%31%41%30%
Landbouw89%87%69%70%70%47%67%33%25%36%22%46%
Migratie en integratie93%90%86%89%65%88%62%44%40%21%31%15%
Natuur en milieu92%85%74%77%76%76%65%47%42%33%27%33%
Onderwijs en wetenschap82%78%81%79%68%72%69%60%53%44%42%38%
Openbare orde en veiligheid90%83%76%82%71%73%70%61%57%46%48%38%
Recht92%87%83%86%71%80%66%50%48%42%35%29%
Ruimte en infrastructuur93%81%74%79%73%75%81%46%46%35%32%25%
Sociale zekerheid79%71%80%74%67%75%75%59%60%41%43%34%
Verkeer86%74%75%72%65%74%72%52%51%28%40%38%
Werk86%78%83%72%75%69%71%50%50%43%37%30%
Zorg en gezondheid85%80%81%65%80%73%66%60%57%61%35%53%
PvdDSPDENKD6650PLUSCUPvdASGPCDAFvDVVDPVV

PvdA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66GLCUDENKSGPPvdDSP50PLUSVVDCDAFvDPVV
73%70%68%66%64%62%61%45%43%
Bestuur77%74%70%63%70%66%63%69%72%66%41%47%
Cultuur en recreatie76%74%65%63%54%71%67%63%49%52%31%34%
Economie72%67%64%67%67%62%65%64%62%63%46%50%
Financiën73%73%69%69%65%67%66%63%62%62%46%42%
Huisvesting74%69%78%76%71%67%63%66%54%65%35%48%
Internationaal78%74%61%66%59%62%62%61%63%63%34%37%
Landbouw71%67%61%67%52%61%65%61%50%47%38%47%
Migratie en integratie62%62%58%53%65%60%60%62%63%64%17%42%
Natuur en milieu72%65%65%66%66%61%67%66%58%60%47%44%
Onderwijs en wetenschap70%69%64%63%60%61%59%66%62%61%38%47%
Openbare orde en veiligheid74%70%70%66%65%66%68%64%73%63%51%39%
Recht68%66%59%59%64%63%63%62%65%64%36%46%
Ruimte en infrastructuur81%81%77%80%57%77%75%76%48%56%58%36%
Sociale zekerheid80%75%77%60%72%62%58%55%66%72%46%40%
Verkeer74%72%71%75%62%67%64%66%63%57%45%44%
Werk69%71%70%66%60%68%67%65%54%61%41%37%
Zorg en gezondheid74%66%71%61%71%57%54%55%63%60%59%46%
D66GLCUDENKSGPPvdDSP50PLUSVVDCDAFvDPVV

PvdD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPGLDENK50PLUSCUD66PvdASGPCDAFvDPVVVVD
88%86%77%74%68%64%50%48%43%40%33%
Bestuur86%86%81%77%72%67%66%60%60%43%53%44%
Cultuur en recreatie91%83%85%65%63%69%71%42%47%54%23%28%
Economie88%89%71%75%71%69%62%50%50%50%50%31%
Financiën87%87%77%76%69%69%67%53%51%45%40%36%
Huisvesting88%88%80%77%71%59%67%51%55%35%49%28%
Internationaal92%81%74%69%68%66%62%49%46%39%38%33%
Landbouw86%89%67%66%41%61%61%28%20%30%46%18%
Migratie en integratie96%93%85%66%87%87%60%44%41%21%15%28%
Natuur en milieu84%92%72%74%71%71%61%43%38%32%33%23%
Onderwijs en wetenschap91%82%82%66%70%69%61%52%49%43%37%30%
Openbare orde en veiligheid89%90%77%75%72%77%66%59%56%51%41%44%
Recht92%92%83%71%80%84%63%51%49%37%29%33%
Ruimte en infrastructuur81%93%72%71%71%74%77%42%44%38%23%29%
Sociale zekerheid88%79%80%78%65%59%62%50%52%49%43%31%
Verkeer80%86%72%67%72%67%67%49%49%25%42%37%
Werk88%86%78%78%67%61%68%49%47%47%37%32%
Zorg en gezondheid92%85%81%85%64%55%57%51%51%54%58%26%
SPGLDENK50PLUSCUD66PvdASGPCDAFvDPVVVVD

PVV

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienFvDVVDCDASGP50PLUSCUSPD66PvdADENKPvdDGL
73%62%61%59%52%46%44%43%42%40%38%
Bestuur65%54%59%60%57%52%58%50%47%55%53%53%
Cultuur en recreatie69%73%60%64%43%46%27%42%34%26%23%31%
Economie72%60%62%59%57%53%52%50%50%50%50%49%
Financiën71%62%61%58%51%46%43%43%42%46%40%37%
Huisvesting82%55%57%58%59%53%53%58%48%52%49%48%
Internationaal75%59%55%58%47%46%40%36%37%33%38%30%
Landbouw72%59%62%62%58%58%48%52%47%47%46%46%
Migratie en integratie83%75%65%65%42%22%18%21%42%10%15%15%
Natuur en milieu79%67%61%57%41%38%38%39%44%39%33%33%
Onderwijs en wetenschap93%68%62%56%52%45%39%45%47%37%37%38%
Openbare orde en veiligheid68%58%61%61%54%50%43%43%39%37%41%38%
Recht78%66%61%63%45%38%31%34%46%25%29%29%
Ruimte en infrastructuur85%71%64%65%41%41%36%36%36%41%23%25%
Sociale zekerheid62%62%57%55%58%43%47%41%40%35%43%34%
Verkeer78%63%67%61%57%48%52%46%44%51%42%38%
Werk59%64%56%61%43%41%38%39%37%32%37%30%
Zorg en gezondheid75%56%67%59%70%53%58%53%46%60%58%53%
FvDVVDCDASGP50PLUSCUSPD66PvdADENKPvdDGL

SGP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDACUVVDD66FvDPvdA50PLUSPVVDENKGLSPPvdD
80%74%71%66%64%63%59%58%54%52%50%
Bestuur86%81%76%75%56%70%61%60%54%64%60%60%
Cultuur en recreatie72%67%76%57%46%54%63%64%54%44%43%42%
Economie82%71%73%67%62%67%65%59%60%53%53%50%
Financiën80%75%71%68%66%65%64%58%60%57%54%53%
Huisvesting82%74%71%82%71%71%66%58%68%56%53%51%
Internationaal80%75%70%59%71%59%63%58%46%47%51%49%
Landbouw87%80%78%54%78%52%53%62%42%33%36%28%
Migratie en integratie81%53%72%50%58%65%64%65%40%44%44%44%
Natuur en milieu80%67%73%64%61%66%62%57%60%47%51%43%
Onderwijs en wetenschap75%73%67%67%67%60%62%56%56%60%48%52%
Openbare orde en veiligheid80%81%67%63%71%65%70%61%58%61%63%59%
Recht79%65%67%55%67%64%61%63%50%50%52%51%
Ruimte en infrastructuur88%67%77%58%54%57%64%65%63%46%51%42%
Sociale zekerheid86%79%74%78%56%72%58%55%57%59%46%50%
Verkeer78%68%77%70%67%62%67%61%69%52%50%49%
Werk85%70%77%75%59%60%62%61%61%50%44%49%
Zorg en gezondheid77%81%68%75%63%71%60%59%64%60%51%51%
CDACUVVDD66FvDPvdA50PLUSPVVDENKGLSPPvdD

SP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDGLDENK50PLUSCUD66PvdASGPCDAFvDPVVVVD
88%81%76%74%67%65%64%52%50%46%44%34%
Bestuur86%80%82%77%69%62%63%60%59%52%58%42%
Cultuur en recreatie91%79%81%63%67%67%67%43%52%46%27%30%
Economie88%85%73%76%72%68%65%53%53%52%52%32%
Financiën87%81%78%76%68%65%66%54%53%47%43%38%
Huisvesting88%82%83%77%66%60%63%53%56%35%53%28%
Internationaal92%79%75%70%66%65%62%51%48%42%40%35%
Landbouw86%87%70%71%48%66%65%36%27%38%48%25%
Migratie en integratie96%90%81%64%84%84%60%44%41%29%18%29%
Natuur en milieu84%85%72%75%71%72%67%51%46%35%38%32%
Onderwijs en wetenschap91%78%76%63%65%64%59%48%45%35%39%30%
Openbare orde en veiligheid89%83%78%77%75%74%68%63%59%65%43%45%
Recht92%87%81%70%79%81%63%52%50%41%31%36%
Ruimte en infrastructuur81%81%69%71%70%71%75%51%47%42%36%33%
Sociale zekerheid88%71%76%81%59%52%58%46%48%46%47%29%
Verkeer80%74%68%71%71%61%64%50%51%38%52%36%
Werk88%78%74%72%63%53%67%44%43%51%38%30%
Zorg en gezondheid92%80%78%83%62%51%54%51%50%56%58%25%
PvdDGLDENK50PLUSCUD66PvdASGPCDAFvDPVVVVD

VVD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDASGPPVVPvdAFvDD66CU50PLUSDENKGLSPPvdD
75%71%62%61%58%55%48%46%39%34%33%
Bestuur76%76%54%72%52%69%62%52%42%49%42%44%
Cultuur en recreatie74%76%73%49%38%51%56%55%39%37%30%28%
Economie71%73%60%62%55%56%50%48%46%35%32%31%
Financiën75%71%62%62%62%60%57%48%49%42%38%36%
Huisvesting65%71%55%54%65%63%51%44%45%31%28%28%
Internationaal77%70%59%63%64%57%53%51%43%41%35%33%
Landbouw86%78%59%50%69%50%68%42%42%22%25%18%
Migratie en integratie80%72%75%63%38%37%36%53%33%31%29%28%
Natuur en milieu77%73%67%58%62%47%46%44%44%27%32%23%
Onderwijs en wetenschap74%67%68%62%68%56%52%55%42%42%30%30%
Openbare orde en veiligheid75%67%58%73%62%60%61%54%50%48%45%44%
Recht74%67%66%65%56%44%42%50%37%35%36%33%
Ruimte en infrastructuur78%77%71%48%62%49%51%59%58%32%33%29%
Sociale zekerheid76%74%62%66%59%63%60%38%37%43%29%31%
Verkeer72%77%63%63%67%62%54%59%64%40%36%37%
Werk79%77%64%54%63%63%55%44%41%37%30%32%
Zorg en gezondheid70%68%56%63%50%67%55%37%41%35%25%26%
CDASGPPVVPvdAFvDD66CU50PLUSDENKGLSPPvdD