Partijgelijkenis

Hier ziet u zien in hoeverre partijen in stemgedrag op moties op elkaar lijken. In de volgende tabbladen ziet u dit uitgesplitst per beleidsagenda.

Kies het tabblad van een partij, dan ziet u algemeen en per beleidsagenda (onderwerp) in hoeveel procent van de gevallen de andere partijen het zelfde (voor of tegen) hebben gestemd.

Druk in de tabbladen op een percentage om de moties voor dat onderwerp te zien waar die partijen verschillend hebben gestemd.

Legenda

Overeenstemming met andere partij
100%95%90%85%80%75%70%
65%60%55%50%45%40%35%
30%25%20%15%10%5%0%
Overeenkomst stemming moties50PLUSCDACUD66DENKFvDGLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD
50PLUS100%63%68%67%70%56%73%63%73%50%63%73%49%
CDA63%100%74%67%57%58%52%64%48%58%80%50%74%
CU68%74%100%76%66%56%69%69%65%46%75%64%58%
D6667%67%76%100%66%54%75%72%67%43%66%64%60%
DENK70%57%66%66%100%48%79%68%77%42%57%77%45%
FvD56%58%56%54%48%100%44%47%45%71%63%49%60%
GL73%52%69%75%79%44%100%69%86%38%54%81%40%
PvdA63%64%69%72%68%47%69%100%63%43%66%63%63%
PvdD73%48%65%67%77%45%86%63%100%41%51%87%34%
PVV50%58%46%43%42%71%38%43%41%100%57%45%61%
SGP63%80%75%66%57%63%54%66%51%57%100%52%71%
SP73%50%64%64%77%49%81%63%87%45%52%100%36%
VVD49%74%58%60%45%60%40%63%34%61%71%36%100%
50PLUSCDACUD66DENKFvDGLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD

50PLUS

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPPvdDGLDENKCUD66SGPCDAPvdAFvDPVVVVD
73%70%68%67%63%56%50%49%
Bestuur77%75%77%77%66%65%61%58%67%58%60%49%
Cultuur en recreatie70%73%74%66%67%69%62%64%70%57%41%57%
Economie72%70%74%72%73%70%67%66%66%52%53%52%
Financiën75%74%74%71%70%68%64%65%62%58%51%49%
Huisvesting72%75%75%77%67%65%67%68%66%58%54%50%
Internationaal69%68%66%63%67%66%63%64%62%52%44%53%
Landbouw67%62%68%63%61%67%51%45%62%56%58%42%
Migratie en integratie63%64%65%50%68%65%63%60%59%50%36%51%
Natuur en milieu74%72%75%71%70%72%61%55%66%40%39%43%
Onderwijs en wetenschap62%66%67%63%66%67%63%65%65%63%52%55%
Openbare orde en veiligheid78%77%75%69%73%71%69%67%65%68%49%54%
Recht69%69%70%64%65%66%62%60%61%62%43%49%
Ruimte en infrastructuur76%70%73%79%69%71%64%63%75%51%44%54%
Sociale zekerheid77%77%69%76%61%57%57%61%55%53%57%40%
Verkeer73%67%68%74%72%72%68%69%70%49%55%58%
Werk68%79%75%80%69%64%62%62%64%57%48%45%
Zorg en gezondheid80%82%79%79%65%59%61%63%59%64%65%40%
SPPvdDGLDENKCUD66SGPCDAPvdAFvDPVVVVD

CDA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSGPVVDCUD66PvdA50PLUSFvDPVVDENKGLSPPvdD
80%74%67%64%63%58%57%52%50%48%
Bestuur82%74%82%70%69%58%47%54%45%60%53%54%
Cultuur en recreatie74%69%76%66%64%64%68%53%63%57%57%54%
Economie83%73%76%69%68%66%53%59%58%54%51%48%
Financiën80%73%74%67%65%65%61%58%58%55%52%51%
Huisvesting85%70%81%80%69%68%63%52%68%58%54%53%
Internationaal80%77%74%67%66%64%56%52%51%53%49%48%
Landbouw87%87%76%50%54%45%69%64%38%25%28%20%
Migratie en integratie80%76%57%54%71%60%45%58%42%47%46%47%
Natuur en milieu81%78%69%60%63%55%54%59%54%41%44%37%
Onderwijs en wetenschap75%72%74%66%61%65%65%58%56%53%47%50%
Openbare orde en veiligheid81%73%82%69%70%67%54%55%56%59%59%58%
Recht79%74%66%58%69%60%57%58%50%51%51%50%
Ruimte en infrastructuur85%76%77%65%63%63%61%64%64%47%48%43%
Sociale zekerheid86%74%82%77%71%61%53%56%56%62%49%53%
Verkeer81%71%76%75%66%69%62%63%68%53%52%50%
Werk86%75%78%76%68%62%48%54%56%52%40%48%
Zorg en gezondheid80%72%79%74%67%63%51%60%61%58%48%49%
SGPVVDCUD66PvdA50PLUSFvDPVVDENKGLSPPvdD

CU

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66SGPCDAPvdAGL50PLUSDENKPvdDSPVVDFvDPVV
76%75%74%69%68%66%65%64%58%56%46%
Bestuur75%79%82%73%69%66%56%63%60%63%45%46%
Cultuur en recreatie72%72%76%70%65%67%69%64%65%57%65%43%
Economie76%76%76%71%70%73%67%65%67%57%52%50%
Financiën75%76%74%71%71%70%67%67%66%58%60%45%
Huisvesting79%80%81%76%69%67%69%64%60%61%58%49%
Internationaal69%77%74%65%64%67%62%65%65%59%52%46%
Landbouw66%79%76%65%46%61%51%40%48%70%67%59%
Migratie en integratie85%56%57%66%85%68%75%86%81%39%45%22%
Natuur en milieu78%71%69%68%68%70%66%64%65%53%47%40%
Onderwijs en wetenschap73%75%74%65%67%66%63%66%63%55%62%44%
Openbare orde en veiligheid75%80%82%74%71%73%65%69%70%63%55%47%
Recht79%68%66%65%76%65%70%75%74%48%54%37%
Ruimte en infrastructuur78%73%77%78%67%69%68%62%63%59%55%49%
Sociale zekerheid81%81%82%77%73%61%62%62%56%63%54%45%
Verkeer80%74%76%73%69%72%74%65%64%59%56%49%
Werk76%75%78%74%64%69%65%62%56%58%51%44%
Zorg en gezondheid76%83%79%73%69%65%65%59%56%61%52%50%
D66SGPCDAPvdAGL50PLUSDENKPvdDSPVVDFvDPVV

D66

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCUGLPvdACDAPvdD50PLUSDENKSGPSPVVDFvDPVV
76%75%72%67%66%64%60%54%43%
Bestuur75%74%72%70%66%65%54%72%63%69%45%45%
Cultuur en recreatie72%77%75%66%72%69%62%59%68%58%58%45%
Economie76%75%73%69%66%70%67%68%65%61%48%46%
Financiën75%76%72%67%69%68%67%67%65%61%58%42%
Huisvesting79%64%70%80%58%65%66%81%56%69%57%53%
Internationaal69%80%77%67%66%66%69%59%64%60%47%35%
Landbouw66%71%67%50%64%67%61%52%67%49%56%49%
Migratie en integratie85%89%66%54%87%65%76%51%83%40%45%20%
Natuur en milieu78%76%69%60%71%72%70%62%71%48%48%38%
Onderwijs en wetenschap73%75%69%66%67%67%65%65%63%57%60%44%
Openbare orde en veiligheid75%82%72%69%77%71%65%67%74%64%46%43%
Recht79%86%70%58%82%66%71%57%81%49%49%35%
Ruimte en infrastructuur78%76%75%65%71%71%68%62%70%53%58%41%
Sociale zekerheid81%73%78%77%60%57%61%78%52%66%56%44%
Verkeer80%71%73%75%66%72%75%72%62%62%57%48%
Werk76%69%73%76%61%64%68%75%51%64%49%45%
Zorg en gezondheid76%67%73%74%56%59%59%76%52%70%51%51%
CUGLPvdACDAPvdD50PLUSDENKSGPSPVVDFvDPVV

DENK

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienGLPvdDSP50PLUSPvdAD66CUSGPCDAFvDVVDPVV
79%77%70%68%66%57%48%45%42%
Bestuur76%78%80%77%63%54%56%51%45%60%37%55%
Cultuur en recreatie81%80%78%66%71%62%69%57%63%55%47%31%
Economie78%74%77%72%71%67%67%59%58%48%44%48%
Financiën78%77%77%71%69%67%67%59%58%48%47%45%
Huisvesting84%83%84%77%79%66%69%67%68%40%46%47%
Internationaal78%74%75%63%68%69%62%48%51%35%44%32%
Landbouw70%65%69%63%66%61%51%40%38%46%41%48%
Migratie en integratie85%84%80%50%57%76%75%39%42%17%34%9%
Natuur en milieu76%73%74%71%69%70%66%58%54%45%41%38%
Onderwijs en wetenschap83%83%78%63%68%65%63%54%56%49%41%39%
Openbare orde en veiligheid77%80%78%69%65%65%65%58%56%66%47%35%
Recht82%83%81%64%64%71%70%48%50%42%39%26%
Ruimte en infrastructuur78%74%79%79%79%68%68%62%64%46%51%44%
Sociale zekerheid80%80%76%76%63%61%62%54%56%49%38%40%
Verkeer78%75%75%74%79%75%74%67%68%45%59%48%
Werk81%80%76%80%69%68%65%59%56%46%41%35%
Zorg en gezondheid80%83%80%79%65%59%65%63%61%64%40%62%
GLPvdDSP50PLUSPvdAD66CUSGPCDAFvDVVDPVV

FvD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPVVSGPVVDCDACU50PLUSD66SPDENKPvdAPvdDGL
71%63%60%58%56%54%49%48%47%45%44%
Bestuur64%56%47%47%45%58%45%59%60%48%52%48%
Cultuur en recreatie66%62%61%68%65%57%58%45%55%46%45%50%
Economie74%60%57%53%52%52%48%49%48%45%45%44%
Financiën70%65%61%61%60%58%58%47%48%47%45%45%
Huisvesting72%62%62%63%58%58%57%40%40%39%33%34%
Internationaal73%71%59%56%52%52%47%44%35%35%42%32%
Landbouw68%76%67%69%67%56%56%37%46%43%32%38%
Migratie en integratie80%65%53%45%45%50%45%32%17%27%28%28%
Natuur en milieu75%56%58%54%47%40%48%40%45%46%37%36%
Onderwijs en wetenschap72%62%62%65%62%63%60%52%49%51%55%52%
Openbare orde en veiligheid63%58%52%54%55%68%46%69%66%54%60%54%
Recht73%67%61%57%54%62%49%52%42%48%46%49%
Ruimte en infrastructuur79%54%72%61%55%51%58%39%46%43%30%33%
Sociale zekerheid59%56%59%53%54%53%56%47%49%44%45%42%
Verkeer77%61%67%62%56%49%57%42%45%46%33%35%
Werk54%55%55%48%51%57%49%53%46%44%51%42%
Zorg en gezondheid63%56%48%51%52%64%51%62%64%60%61%58%
PVVSGPVVDCDACU50PLUSD66SPDENKPvdAPvdDGL

GL

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDSPDENKD6650PLUSPvdACUSGPCDAFvDVVDPVV
86%81%79%75%73%69%54%52%44%40%38%
Bestuur85%80%76%74%77%71%69%61%60%48%50%49%
Cultuur en recreatie84%77%81%77%74%77%65%53%57%50%45%36%
Economie86%82%78%75%74%70%70%56%54%44%41%45%
Financiën86%81%78%76%74%70%71%57%55%45%43%38%
Huisvesting90%84%84%64%75%72%69%56%58%34%37%46%
Internationaal79%77%78%80%66%75%64%48%53%32%46%30%
Landbouw89%86%70%71%68%63%46%32%25%38%24%44%
Migratie en integratie92%89%85%89%65%67%85%46%47%28%32%14%
Natuur en milieu91%85%76%76%75%64%68%47%41%36%28%32%
Onderwijs en wetenschap83%80%83%75%67%71%67%58%53%52%42%40%
Openbare orde en veiligheid90%83%77%82%75%69%71%64%59%54%52%41%
Recht91%88%82%86%70%69%76%51%51%49%40%30%
Ruimte en infrastructuur91%83%78%76%73%76%67%49%47%33%34%30%
Sociale zekerheid80%73%80%73%69%73%73%60%62%42%45%38%
Verkeer89%78%78%71%68%69%69%54%53%35%40%40%
Werk85%76%81%69%75%67%64%54%52%42%40%39%
Zorg en gezondheid84%79%80%67%79%66%69%61%58%58%40%55%
PvdDSPDENKD6650PLUSPvdACUSGPCDAFvDVVDPVV

PvdA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66GLCUDENKSGPCDAPvdD50PLUSVVDSPFvDPVV
72%69%68%66%64%63%47%43%
Bestuur72%71%73%63%71%69%64%67%69%62%48%45%
Cultuur en recreatie75%77%70%71%60%64%71%70%54%69%46%37%
Economie73%70%71%71%71%68%63%66%62%65%45%47%
Financiën72%70%71%69%67%65%65%62%64%64%47%43%
Huisvesting70%72%76%79%72%69%68%66%57%66%39%45%
Internationaal77%75%65%68%59%66%63%62%65%63%35%38%
Landbouw67%63%65%66%55%54%57%62%54%62%43%51%
Migratie en integratie66%67%66%57%67%71%65%59%62%64%27%39%
Natuur en milieu69%64%68%69%67%63%59%66%59%65%46%44%
Onderwijs en wetenschap69%71%65%68%59%61%62%65%61%60%51%46%
Openbare orde en veiligheid72%69%74%65%69%70%65%65%71%67%54%41%
Recht70%69%65%64%66%69%67%61%63%67%48%44%
Ruimte en infrastructuur75%76%78%79%64%63%72%75%52%71%43%41%
Sociale zekerheid78%73%77%63%72%71%61%55%65%58%44%44%
Verkeer73%69%73%79%70%66%64%70%63%63%46%45%
Werk73%67%74%69%68%68%65%64%56%59%44%41%
Zorg en gezondheid73%66%73%65%74%67%56%59%65%54%60%48%
D66GLCUDENKSGPCDAPvdD50PLUSVVDSPFvDPVV

PvdD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPGLDENK50PLUSD66CUPvdASGPCDAFvDPVVVVD
87%86%77%73%67%65%63%51%48%45%41%34%
Bestuur86%85%78%75%66%63%64%58%54%52%51%43%
Cultuur en recreatie84%84%80%73%72%64%71%51%54%45%32%40%
Economie86%86%74%70%66%65%63%51%48%45%47%35%
Financiën86%86%77%74%69%67%65%54%51%45%41%38%
Huisvesting87%90%83%75%58%64%68%52%53%33%47%34%
Internationaal91%79%74%68%66%65%63%51%48%42%39%38%
Landbouw86%89%65%62%64%40%57%27%20%32%43%19%
Migratie en integratie92%92%84%64%87%86%65%47%47%28%15%32%
Natuur en milieu83%91%73%72%71%64%59%43%37%37%32%25%
Onderwijs en wetenschap91%83%83%66%67%66%62%54%50%55%41%32%
Openbare orde en veiligheid88%90%80%77%77%69%65%62%58%60%41%49%
Recht90%91%83%69%82%75%67%51%50%46%32%38%
Ruimte en infrastructuur83%91%74%70%71%62%72%45%43%30%28%30%
Sociale zekerheid87%80%80%77%60%62%61%50%53%45%45%33%
Verkeer80%89%75%67%66%65%64%50%50%33%42%36%
Werk84%85%80%79%61%62%65%50%48%51%42%34%
Zorg en gezondheid91%84%83%82%56%59%56%52%49%61%59%30%
SPGLDENK50PLUSD66CUPvdASGPCDAFvDPVVVVD

PVV

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienFvDVVDCDASGP50PLUSCUSPPvdAD66DENKPvdDGL
71%61%58%57%50%46%45%43%42%41%38%
Bestuur64%54%54%54%60%46%56%45%45%55%51%49%
Cultuur en recreatie66%67%53%58%41%43%38%37%45%31%32%36%
Economie74%60%59%57%53%50%50%47%46%48%47%45%
Financiën70%60%58%56%51%45%45%43%42%45%41%38%
Huisvesting72%54%52%54%54%49%49%45%53%47%47%46%
Internationaal73%57%52%58%44%46%41%38%35%32%39%30%
Landbouw68%63%64%64%58%59%46%51%49%48%43%44%
Migratie en integratie80%73%58%59%36%22%18%39%20%9%15%14%
Natuur en milieu75%67%59%57%39%40%37%44%38%38%32%32%
Onderwijs en wetenschap72%65%58%52%52%44%43%46%44%39%41%40%
Openbare orde en veiligheid63%58%55%57%49%47%46%41%43%35%41%41%
Recht73%65%58%60%43%37%34%44%35%26%32%30%
Ruimte en infrastructuur79%73%64%65%44%49%34%41%41%44%28%30%
Sociale zekerheid59%60%56%56%57%45%49%44%44%40%45%38%
Verkeer77%63%63%59%55%49%51%45%48%48%42%40%
Werk54%62%54%59%48%44%44%41%45%35%42%39%
Zorg en gezondheid63%54%60%56%65%50%60%48%51%62%59%55%
FvDVVDCDASGP50PLUSCUSPPvdAD66DENKPvdDGL

SGP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDACUVVDD66PvdA50PLUSFvDPVVDENKGLSPPvdD
80%75%71%66%63%57%54%52%51%
Bestuur82%79%73%72%71%61%56%54%51%61%56%58%
Cultuur en recreatie74%72%68%59%60%62%62%58%57%53%51%51%
Economie83%76%72%68%71%67%60%57%59%56%54%51%
Financiën80%76%70%67%67%64%65%56%59%57%53%54%
Huisvesting85%80%74%81%72%67%62%54%67%56%53%52%
Internationaal80%77%70%59%59%63%71%58%48%48%53%51%
Landbouw87%79%80%52%55%51%76%64%40%32%35%27%
Migratie en integratie80%56%70%51%67%63%65%59%39%46%46%47%
Natuur en milieu81%71%74%62%67%61%56%57%58%47%50%43%
Onderwijs en wetenschap75%75%65%65%59%63%62%52%54%58%51%54%
Openbare orde en veiligheid81%80%69%67%69%69%58%57%58%64%63%62%
Recht79%68%67%57%66%62%67%60%48%51%53%51%
Ruimte en infrastructuur85%73%76%62%64%64%54%65%62%49%52%45%
Sociale zekerheid86%81%75%78%72%57%56%56%54%60%45%50%
Verkeer81%74%73%72%70%68%61%59%67%54%53%50%
Werk86%75%74%75%68%62%55%59%59%54%43%50%
Zorg en gezondheid80%83%69%76%74%61%56%56%63%61%50%52%
CDACUVVDD66PvdA50PLUSFvDPVVDENKGLSPPvdD

SP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDGLDENK50PLUSD66CUPvdASGPCDAFvDPVVVVD
87%81%77%73%64%63%52%50%49%45%36%
Bestuur86%80%80%77%63%60%62%56%53%59%56%43%
Cultuur en recreatie84%77%78%70%68%65%69%51%57%45%38%43%
Economie86%82%77%72%65%67%65%54%51%49%50%37%
Financiën86%81%77%75%65%66%64%53%52%47%45%39%
Huisvesting87%84%84%72%56%60%66%53%54%40%49%33%
Internationaal91%77%75%69%64%65%63%53%49%44%41%40%
Landbouw86%86%69%67%67%48%62%35%28%37%46%26%
Migratie en integratie92%89%80%63%83%81%64%46%46%32%18%34%
Natuur en milieu83%85%74%74%71%65%65%50%44%40%37%33%
Onderwijs en wetenschap91%80%78%62%63%63%60%51%47%52%43%31%
Openbare orde en veiligheid88%83%78%78%74%70%67%63%59%69%46%51%
Recht90%88%81%69%81%74%67%53%51%52%34%41%
Ruimte en infrastructuur83%83%79%76%70%63%71%52%48%39%34%35%
Sociale zekerheid87%73%76%77%52%56%58%45%49%47%49%30%
Verkeer80%78%75%73%62%64%63%53%52%42%51%38%
Werk84%76%76%68%51%56%59%43%40%53%44%31%
Zorg en gezondheid91%79%80%80%52%56%54%50%48%62%60%29%
PvdDGLDENK50PLUSD66CUPvdASGPCDAFvDPVVVVD

VVD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDASGPPvdAPVVD66FvDCU50PLUSDENKGLSPPvdD
74%71%63%61%60%58%49%45%40%36%34%
Bestuur74%73%69%54%69%47%63%49%37%50%43%43%
Cultuur en recreatie69%68%54%67%58%61%57%57%47%45%43%40%
Economie73%72%62%60%61%57%57%52%44%41%37%35%
Financiën73%70%64%60%61%61%58%49%47%43%39%38%
Huisvesting70%74%57%54%69%62%61%50%46%37%33%34%
Internationaal77%70%65%57%60%59%59%53%44%46%40%38%
Landbouw87%80%54%63%49%67%70%42%41%24%26%19%
Migratie en integratie76%70%62%73%40%53%39%51%34%32%34%32%
Natuur en milieu78%74%59%67%48%58%53%43%41%28%33%25%
Onderwijs en wetenschap72%65%61%65%57%62%55%55%41%42%31%32%
Openbare orde en veiligheid73%69%71%58%64%52%63%54%47%52%51%49%
Recht74%67%63%65%49%61%48%49%39%40%41%38%
Ruimte en infrastructuur76%76%52%73%53%72%59%54%51%34%35%30%
Sociale zekerheid74%75%65%60%66%59%63%40%38%45%30%33%
Verkeer71%73%63%63%62%67%59%58%59%40%38%36%
Werk75%74%56%62%64%55%58%45%41%40%31%34%
Zorg en gezondheid72%69%65%54%70%48%61%40%40%40%29%30%
CDASGPPvdAPVVD66FvDCU50PLUSDENKGLSPPvdD