Partijgelijkenis

Hier ziet u zien in hoeverre partijen in stemgedrag op moties op elkaar lijken. In de volgende tabbladen ziet u dit uitgesplitst per beleidsagenda.

Kies het tabblad van een partij, dan ziet u algemeen en per beleidsagenda (onderwerp) in hoeveel procent van de gevallen de andere partijen het zelfde (voor of tegen) hebben gestemd.

Druk in de tabbladen op een percentage om de moties voor dat onderwerp te zien waar die partijen verschillend hebben gestemd.

Legenda

Overeenstemming met andere partij
100%95%90%85%80%75%70%
65%60%55%50%45%40%35%
30%25%20%15%10%5%0%
Overeenkomst stemming moties50PLUSCDACUD66GLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD
50PLUS100%64%70%69%73%59%74%52%63%74%47%
CDA64%100%67%63%51%61%49%62%80%50%73%
CU70%67%100%74%74%68%71%45%73%69%51%
D6669%63%74%100%78%74%70%42%65%67%54%
GL73%51%74%78%100%68%87%37%54%81%37%
PvdA59%61%68%74%68%100%63%42%65%62%63%
PvdD74%49%71%70%87%63%100%39%50%88%32%
PVV52%62%45%42%37%42%39%100%59%43%63%
SGP63%80%73%65%54%65%50%59%100%51%70%
SP74%50%69%67%81%62%88%43%51%100%34%
VVD47%73%51%54%37%63%32%63%70%34%100%
50PLUSCDACUD66GLPvdAPvdDPVVSGPSPVVD

50PLUS

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDSPGLCUD66CDASGPPvdAPVVVVD
74%73%70%69%64%63%59%52%47%
Bestuur79%78%81%75%75%64%65%65%59%53%
Cultuur en recreatie66%63%62%68%67%62%62%63%42%54%
Economie73%74%75%76%72%66%67%62%56%49%
Financiën76%76%75%72%70%66%64%59%50%46%
Huisvesting78%76%79%70%69%70%67%64%62%44%
Internationaal69%70%65%66%64%65%63%59%47%49%
Landbouw67%71%70%63%68%45%56%59%60%41%
Migratie en integratie65%63%64%68%63%59%61%59%41%51%
Natuur en milieu73%74%75%75%78%56%64%64%42%43%
Onderwijs en wetenschap64%62%67%66%68%65%63%67%54%57%
Openbare orde en veiligheid77%78%74%74%73%70%70%63%53%54%
Recht71%71%72%69%69%62%60%59%45%47%
Ruimte en infrastructuur69%68%72%74%81%69%68%76%43%63%
Sociale zekerheid80%83%67%61%57%60%57%51%61%36%
Verkeer68%68%63%75%73%69%69%63%59%61%
Werk77%70%76%72%72%63%62%63%41%43%
Zorg en gezondheid85%85%82%67%61%65%59%51%70%38%
PvdDSPGLCUD66CDASGPPvdAPVVVVD

CDA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSGPVVDCU50PLUSD66PVVPvdAGLSPPvdD
80%73%67%64%63%62%61%51%50%49%
Bestuur83%71%79%64%71%57%67%66%62%65%
Cultuur en recreatie72%73%67%62%57%61%51%48%50%46%
Economie83%69%70%66%66%62%65%55%54%51%
Financiën80%72%69%66%63%62%62%54%53%52%
Huisvesting82%65%74%70%80%59%65%60%54%55%
Internationaal81%75%66%65%63%55%64%50%48%47%
Landbouw86%85%72%45%48%64%49%25%27%20%
Migratie en integratie83%81%44%59%44%69%62%37%36%37%
Natuur en milieu80%76%60%56%57%62%61%42%47%38%
Onderwijs en wetenschap75%73%69%65%65%61%62%54%45%50%
Openbare orde en veiligheid78%73%74%70%64%63%60%54%57%56%
Recht80%74%54%62%51%63%62%45%48%47%
Ruimte en infrastructuur87%76%67%69%55%64%56%48%49%45%
Sociale zekerheid87%75%77%60%71%58%72%59%48%52%
Verkeer77%71%65%69%68%69%54%50%50%49%
Werk86%78%66%63%73%58%59%49%41%46%
Zorg en gezondheid77%70%69%65%71%70%59%56%51%51%
SGPVVDCU50PLUSD66PVVPvdAGLSPPvdD

CU

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66GLSGPPvdD50PLUSSPPvdACDAVVDPVV
74%73%71%70%69%68%67%51%45%
Bestuur77%80%81%77%75%73%71%79%58%52%
Cultuur en recreatie69%64%67%64%68%66%64%67%54%46%
Economie75%76%71%73%76%75%65%70%47%52%
Financiën74%76%74%73%72%71%70%69%52%44%
Huisvesting78%77%73%72%70%66%80%74%50%54%
Internationaal66%67%76%70%66%68%60%66%50%45%
Landbouw66%49%80%43%63%51%65%72%65%59%
Migratie en integratie86%88%50%88%68%86%56%44%30%19%
Natuur en milieu80%79%65%74%75%74%67%60%42%38%
Onderwijs en wetenschap72%73%73%71%66%67%65%69%50%43%
Openbare orde en veiligheid71%74%80%73%74%77%69%74%57%49%
Recht80%82%63%82%69%82%58%54%36%35%
Ruimte en infrastructuur82%79%64%75%74%73%79%67%47%39%
Sociale zekerheid78%76%78%66%61%58%78%77%58%42%
Verkeer77%76%66%74%75%72%69%65%50%47%
Werk76%71%67%68%72%65%71%66%52%38%
Zorg en gezondheid73%73%80%64%67%63%71%69%54%53%
D66GLSGPPvdD50PLUSSPPvdACDAVVDPVV

D66

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienGLCUPvdAPvdD50PLUSSPSGPCDAVVDPVV
78%74%70%69%67%65%63%54%42%
Bestuur76%77%80%70%75%64%73%71%65%50%
Cultuur en recreatie78%69%76%69%67%67%57%57%48%43%
Economie79%75%74%71%72%70%66%66%53%49%
Financiën80%74%74%72%70%68%65%63%55%41%
Huisvesting63%78%73%58%69%58%83%80%63%60%
Internationaal81%66%79%68%64%67%59%63%55%34%
Landbouw72%66%72%65%68%69%53%48%47%53%
Migratie en integratie89%86%60%87%63%86%48%44%32%20%
Natuur en milieu81%80%74%74%78%76%62%57%43%38%
Onderwijs en wetenschap79%72%70%71%68%65%67%65%54%43%
Openbare orde en veiligheid82%71%72%77%73%78%62%64%56%42%
Recht87%80%67%85%69%84%54%51%40%31%
Ruimte en infrastructuur84%82%83%78%81%75%53%55%45%33%
Sociale zekerheid75%78%81%60%57%52%78%71%62%41%
Verkeer73%77%72%69%73%61%68%68%59%46%
Werk73%76%69%63%72%53%75%73%61%41%
Zorg en gezondheid64%73%74%55%61%52%76%71%66%54%
GLCUPvdAPvdD50PLUSSPSGPCDAVVDPVV

GL

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDSPD66CU50PLUSPvdASGPCDAVVDPVV
87%81%78%74%73%68%54%51%37%
Bestuur87%81%76%80%81%70%66%66%48%53%
Cultuur en recreatie83%79%78%64%62%75%42%48%34%30%
Economie87%84%79%76%75%64%54%55%35%48%
Financiën87%81%80%76%75%70%56%54%40%36%
Huisvesting89%82%63%77%79%66%55%60%30%52%
Internationaal81%80%81%67%65%73%48%50%40%29%
Landbouw90%88%72%49%70%64%35%25%21%45%
Migratie en integratie93%92%89%88%64%60%41%37%25%13%
Natuur en milieu91%84%81%79%75%63%49%42%26%33%
Onderwijs en wetenschap82%78%79%73%67%69%60%54%41%37%
Openbare orde en veiligheid92%87%82%74%74%68%62%54%44%37%
Recht91%89%87%82%72%64%49%45%32%27%
Ruimte en infrastructuur93%80%84%79%72%81%47%48%33%26%
Sociale zekerheid78%70%75%76%67%73%61%59%44%35%
Verkeer87%73%73%76%63%72%52%50%39%39%
Werk87%78%73%71%76%69%51%49%35%31%
Zorg en gezondheid86%82%64%73%82%64%58%56%33%53%
PvdDSPD66CU50PLUSPvdASGPCDAVVDPVV

PvdA

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienD66GLCUSGPVVDPvdDSPCDA50PLUSPVV
74%68%65%63%62%61%59%42%
Bestuur80%70%71%73%76%63%57%67%65%45%
Cultuur en recreatie76%75%64%53%47%73%67%51%63%33%
Economie74%64%65%70%64%58%62%65%62%49%
Financiën74%70%70%65%63%65%63%62%59%41%
Huisvesting73%66%80%72%55%65%59%65%64%51%
Internationaal79%73%60%60%64%61%62%64%59%37%
Landbouw72%64%65%55%53%60%64%49%59%48%
Migratie en integratie60%60%56%64%62%59%58%62%59%42%
Natuur en milieu74%63%67%67%60%58%66%61%64%43%
Onderwijs en wetenschap70%69%65%60%63%60%58%62%67%48%
Openbare orde en veiligheid72%68%69%64%72%64%67%60%63%38%
Recht67%64%58%63%65%61%60%62%59%48%
Ruimte en infrastructuur83%81%79%57%48%77%75%56%76%36%
Sociale zekerheid81%73%78%74%68%60%56%72%51%41%
Verkeer72%72%69%61%61%66%62%54%63%44%
Werk69%69%71%61%53%70%68%59%63%39%
Zorg en gezondheid74%64%71%71%64%55%53%59%51%44%
D66GLCUSGPVVDPvdDSPCDA50PLUSPVV

PvdD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienSPGL50PLUSCUD66PvdASGPCDAPVVVVD
88%87%74%71%70%63%50%49%39%32%
Bestuur86%87%79%77%70%63%64%65%56%45%
Cultuur en recreatie92%83%66%64%69%73%41%46%20%26%
Economie87%87%73%73%71%58%50%51%50%30%
Financiën86%87%76%73%72%65%53%52%38%35%
Huisvesting89%89%78%72%58%65%51%55%52%26%
Internationaal92%81%69%70%68%61%49%47%37%33%
Landbouw87%90%67%43%65%60%30%20%44%18%
Migratie en integratie97%93%65%88%87%59%43%37%15%25%
Natuur en milieu83%91%73%74%74%58%44%38%33%22%
Onderwijs en wetenschap91%82%64%71%71%60%52%50%37%30%
Openbare orde en veiligheid91%92%77%73%77%64%60%56%41%42%
Recht93%91%71%82%85%61%51%47%29%31%
Ruimte en infrastructuur79%93%69%75%78%77%43%45%23%29%
Sociale zekerheid88%78%80%66%60%60%50%52%44%30%
Verkeer81%87%68%74%69%66%49%49%44%36%
Werk87%87%77%68%63%70%49%46%35%32%
Zorg en gezondheid92%86%85%64%55%55%50%51%57%26%
SPGL50PLUSCUD66PvdASGPCDAPVVVVD

PVV

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienVVDCDASGP50PLUSCUSPPvdAD66PvdDGL
63%62%59%52%45%43%42%39%37%
Bestuur51%57%59%59%52%60%45%50%56%53%
Cultuur en recreatie76%61%65%42%46%25%33%43%20%30%
Economie60%62%58%56%52%51%49%49%50%48%
Financiën63%62%57%50%44%42%41%41%38%36%
Huisvesting53%59%59%62%54%58%51%60%52%52%
Internationaal59%55%56%47%45%39%37%34%37%29%
Landbouw61%64%63%60%59%46%48%53%44%45%
Migratie en integratie78%69%65%41%19%16%42%20%15%13%
Natuur en milieu68%62%58%42%38%39%43%38%33%33%
Onderwijs en wetenschap67%61%56%54%43%39%48%43%37%37%
Openbare orde en veiligheid59%63%60%53%49%42%38%42%41%37%
Recht67%63%63%45%35%31%48%31%29%27%
Ruimte en infrastructuur72%64%65%43%39%36%36%33%23%26%
Sociale zekerheid62%58%55%61%42%48%41%41%44%35%
Verkeer63%69%61%59%47%52%44%46%44%39%
Werk67%58%61%41%38%36%39%41%35%31%
Zorg en gezondheid58%70%60%70%53%57%44%54%57%53%
VVDCDASGP50PLUSCUSPPvdAD66PvdDGL

SGP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDACUVVDD66PvdA50PLUSPVVGLSPPvdD
80%73%70%65%63%59%54%51%50%
Bestuur83%81%71%73%73%65%59%66%62%64%
Cultuur en recreatie72%67%75%57%53%62%65%42%42%41%
Economie83%71%71%66%70%67%58%54%54%50%
Financiën80%74%70%65%65%64%57%56%54%53%
Huisvesting82%73%71%83%72%67%59%55%51%51%
Internationaal81%76%69%59%60%63%56%48%51%49%
Landbouw86%80%76%53%55%56%63%35%37%30%
Migratie en integratie83%50%72%48%64%61%65%41%43%43%
Natuur en milieu80%65%71%62%67%64%58%49%53%44%
Onderwijs en wetenschap75%73%66%67%60%63%56%60%49%52%
Openbare orde en veiligheid78%80%65%62%64%70%60%62%63%60%
Recht80%63%65%54%63%60%63%49%52%51%
Ruimte en infrastructuur87%64%76%53%57%68%65%47%52%43%
Sociale zekerheid87%78%75%78%74%57%55%61%45%50%
Verkeer77%66%76%68%61%69%61%52%50%49%
Werk86%67%78%75%61%62%61%51%43%49%
Zorg en gezondheid77%80%70%76%71%59%60%58%50%50%
CDACUVVDD66PvdA50PLUSPVVGLSPPvdD

SP

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienPvdDGL50PLUSCUD66PvdASGPCDAPVVVVD
88%81%74%69%67%62%51%50%43%34%
Bestuur86%81%78%73%64%57%62%62%60%42%
Cultuur en recreatie92%79%63%66%67%67%42%50%25%28%
Economie87%84%74%75%70%62%54%54%51%31%
Financiën86%81%76%71%68%63%54%53%42%37%
Huisvesting89%82%76%66%58%59%51%54%58%26%
Internationaal92%80%70%68%67%62%51%48%39%35%
Landbouw87%88%71%51%69%64%37%27%46%25%
Migratie en integratie97%92%63%86%86%58%43%36%16%26%
Natuur en milieu83%84%74%74%76%66%53%47%39%32%
Onderwijs en wetenschap91%78%62%67%65%58%49%45%39%30%
Openbare orde en veiligheid91%87%78%77%78%67%63%57%42%43%
Recht93%89%71%82%84%60%52%48%31%33%
Ruimte en infrastructuur79%80%68%73%75%75%52%49%36%34%
Sociale zekerheid88%70%83%58%52%56%45%48%48%28%
Verkeer81%73%68%72%61%62%50%50%52%35%
Werk87%78%70%65%53%68%43%41%36%29%
Zorg en gezondheid92%82%85%63%52%53%50%51%57%25%
PvdDGL50PLUSCUD66PvdASGPCDAPVVVVD

VVD

Overeenkomst partij (boven: totaal; onder: uitgesplitst per beleidsagenda). Druk op percentage om verschillen te zienCDASGPPVVPvdAD66CU50PLUSGLSPPvdD
73%70%63%54%51%47%37%34%32%
Bestuur71%71%51%76%65%58%53%48%42%45%
Cultuur en recreatie73%75%76%47%48%54%54%34%28%26%
Economie69%71%60%64%53%47%49%35%31%30%
Financiën72%70%63%63%55%52%46%40%37%35%
Huisvesting65%71%53%55%63%50%44%30%26%26%
Internationaal75%69%59%64%55%50%49%40%35%33%
Landbouw85%76%61%53%47%65%41%21%25%18%
Migratie en integratie81%72%78%62%32%30%51%25%26%25%
Natuur en milieu76%71%68%60%43%42%43%26%32%22%
Onderwijs en wetenschap73%66%67%63%54%50%57%41%30%30%
Openbare orde en veiligheid73%65%59%72%56%57%54%44%43%42%
Recht74%65%67%65%40%36%47%32%33%31%
Ruimte en infrastructuur76%76%72%48%45%47%63%33%34%29%
Sociale zekerheid75%75%62%68%62%58%36%44%28%30%
Verkeer71%76%63%61%59%50%61%39%35%36%
Werk78%78%67%53%61%52%43%35%29%32%
Zorg en gezondheid70%70%58%64%66%54%38%33%25%26%
CDASGPPVVPvdAD66CU50PLUSGLSPPvdD